Berlin'de AVM içindeki ATM'yi havaya uçurdular

Berlin'de AVM içindeki ATM'yi havaya uçurdular

Birkaç adam bir arabayı Berlin'deki bir alışveriş merkezinin ön kapısından içeri sürdü. Daha sonra bir ATM'yi havaya uçurdular.

Berlin'de Cumartesi gecesi birkaç kişi bir alışveriş merkezine girerek bir ATM'yi havaya uçurmaya çalıştı. Berlin polisine göre, failler fark edilmeden kaçtı, ancak hiçbir şey de alamadılar.

Olay Pankow'daki Neumann Forum'da meydana geldi. Polise göre, mevcut soruşturmalara göre üç erkek olan failler bir arabayla alışveriş merkezinin arka tarafına gittiler. Daha sonra arabayı giriş kapılarına doğru sürdükleri iddia ediliyor. Daha sonra araçtan inerek alışveriş merkezinde bulunan bir banka şubesine doğru ilerlediler.

ARABAYI ATEŞE VERDİLER

Adamların şubenin girişinde bulunan bir ATM'yi havaya uçurduğu bildirildi. Patlama vitrin camında ciddi hasara yol açtı. Ancak ATM'deki hasarın nakit para almak için yeterince büyük olmadığı anlaşıldı. Polise göre, failler bankadan herhangi bir ganimet almadan kaçtı. Adamların daha sonra aracın plakalarını söktükleri ve aracı ateşe verdikleri iddia ediliyor. Daha sonra soyguncuların bilinmeyen bir yöne doğru kaçtıkları aktarıldı.

Berlin itfaiyesinden gelen acil servis ekipleri yanan aracı söndürdü. Kriminal soruşturma departmanı olay yerindeki kanıtları güvence altına aldı. Soyguncular; ağırlaştırılmış soygun, patlayıcı bir cihazın patlamasına neden olma ve kundaklama suçlarından soruşturuluyor.

AVM binasının çökme tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna dair herhangi bir belirti olmadığı bildirildi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT