Berlin Belediye Başkanı: Sert önlemler aldık

Berlin Belediye Başkanı: Sert önlemler aldık

Berlin Belediye Başkanı yılbaşı gecesi isyanlarına karşı sert önlemler alınacağını duyurdu

Neukölln'de düzenlenen basın toplantısında, iktidardaki Belediye Başkanı Kai Wegner şehirdeki ayaklanmalara müsamaha gösterilmeyeceğini açıkladı.

Yılbaşı gecesinin başlangıcında Berlin Belediye Başkanı Kai Wegner, isyan ve taşkınlıkların bastırılacağını duyurdu. CDU'lu politikacı, Sonnenallee'deki bir polis karakolunu ziyareti sırasında arka planda havai fişek sesleri duyulurken, "Bu gece, gerekirse, hukukun üstünlüğünün kendini göstermeye çalışacağı baskı gecesidir" dedi. Ayrıca başkentte son aylarda ve haftalarda gençlik şiddetini engellemek için yürütülen önleme çalışmalarına da atıfta bulundu.

İçişleri Senatörü Iris Spranger, Berlinlilerin çoğunluğunun geceyi huzur içinde geçirmek istediğini vurguladı. Spranger ayrıca kargaşa çıkarmak isteyenlerin yasal sonuçlara katlanacağını belirtti. Polis ve itfaiyecilerin vücut kameraları olduğuna vurgu yapan Spranger "Şehirde olan her şey dijital olarak da takip ediliyor" dedi.

Berlin Emniyet Müdürü Barbara Slowik, "Sadece bu gece için Berlin sokaklarında 3.500 memurumuz var" dedi. Ayrıca devriye arabalarında ve polis karakollarında 1.000'den fazla polis memuru görev yapıyor.

HABERE YORUM KAT