• BIST 97.454
 • Altın 222,202
 • Dolar 5,6250
 • Euro 6,4525
 • Berlin 8 °C
 • Frankfurt 10 °C
 • Paris 11 °C
 • Ankara 10 °C
 • İstanbul 19 °C
 • İzmir 16 °C
 • Stockholm 0 °C

BBP lideri Destici: Kenan Evren’e 'Allah rahmet eylemesin diyemeyeceğim' dedi

BBP lideri Destici: Kenan Evren’e 'Allah rahmet eylemesin diyemeyeceğim' dedi
Engin ÖZMEN/EDİRNE, (DHA)- BÜYÜK Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 7’nci Cumhurbaşkanı...

Engin ÖZMEN/EDİRNE, (DHA)- BÜYÜK Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in ardından "Allah rahmet eylesin" diyemediğini ifade ederek, “Çünkü bizim gördüğümüz kadarıyla yüce Allah’tan rahmet dileyebileceğimiz işler yapmadı” dedi. Milli ittifak ortağı ve Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ise asgari ücret üzerinden tartışılan ‘kaynak’ söylemlerine değinerek, “Sen saraylar için parayı buluyorsun. Hırsızlık, yolsuzlar için buluyorsun. Garip gurabaya gelince kaynak yok mu diyorsun? Onu da biz bulacağız” diye konuştu.
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, oluşturdukları ‘Milli İttifak’ seçim kampanyası ve aday tanıtımı için Edirne’ye geldi. Toplantının yapılacağı Sanayi Düğün Salonu’na geçen iki lider, partililer tarafından davul ve zurnayla karşılandı. SP ve BBP liderleri partilileri selamladıktan sonra Edirne milletvekili adaylarını tanıttı.
BBP lideri Mustafa Destici, hayatını kaybeden 7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in rahmetle anacak işler yapmadığı için "Allah rahmet eylesin" diyemeyeceğini belirterek, “Öncelikli hedefimiz milli ittifakımızı güçlü bir grupla meclise sokup, daha sonra da milli iktidarı gerçekleştirerek milletimizin tüm problemlerine çözüm üretmektedir. Dün Kenan Evren vefat etti. Allah rahmet eylesin diyemeyeceğim. Allah ameliyle muamele etsin. Çünkü bizim gördüğümüz kadarıyla yüce Allah’tan rahmet dileyebileceğimiz işler yapmadı. Maalesef o darbede milyonlarca insan fişlendi. Yüzbinlerce insan gözaltına alındı, tutuklandı. Yüzlerce insan cezaevinde işkencelerle hayatını kaybetti. Onlarca insan haksız yere idam edildi. Milyonlarca insanın geleceği karatıldı. Ben İmam Hatip Lisesi’nde öğrenciydim, okulumuzdaki kız öğrencilerimizin bacılarımızın ağlayarak başörtülerini çıkarmak zorunda kaldıklarını, bir kısmının da okulu terk ettiğini gördüm. O yüzden Allah rahmet eylesin demeyeceğim. Hak ettiğini orada bulsun diyorum” dedi.
Darbe döneminde yapılan Anayasa’nın Türkiye’de hala kullanıldığını kaydeden Destici sözlerini şöyle tamamladı:
“Lakin Kenan Evren öldü yasaları ve Anayasası hala hayatta. 1982 Anayasası’ndan sonra siviller iş başına geldi. 32 yıldan fazla süredir sivil hükümetler yönetiyor. Ama maalesef hükümetler iktidara gelmeden önce milletimize demokratik sivil Anayasa sözü verdi. Yerine getiremediler. Mevcut iktidara milletimiz tek başına Anayasa değiştirecek çoğunluğu verdi. Onlar Kenan Evren’in Anayasa’sıyla Türkiye’yi yönetmeyi tercih ettiler. 7 Haziran’da milletimiz bunları değiştirecek ve yeni sivil Anayasa’yı yapacak. Milletimiz milli ittifakımızı iktidar yapacak ve bize nasip olacak.”
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ise asgari ücret üzerinden tartışılan ‘kaynak’ söylemlerine değindi. Asgari ücreti iktidar olmaları halinde 1500 lira yapacaklarını anlatan Kamalak, “Asgari ücret katiyen açlık sınırının altında olmayacaktır. Bir kimsenin geçilenebilmesi için gerekli olan en az para demektir. Asgari ücretin manası bu. Bakıyoruz Türkiye’de resmi araştırmalara göre açlık sınırı 1450 lira, asgari ücret 949 lira. Allah aşkına 949 lira bir ailenin, 1 ayı çıkarması mümkün mü? Kaynak diyorlar. Bakın bu iktidar, bu 12 yıl içerisinde faiz babalarına tam 600 milyar lira faiz ödemiştir. Kaynağı nerden bulmuş? Ceplerinden mi?, yoksa babalarının çiftliğinden mi? Hayır milleten alıyor. Şu andaki 2015 yılı bütçesinde sırf faiz ödeneği için tam 54 milyar lira bir ödenek konmuştur. Kaynağını nerden bulacaklar? Milletten, borçlanacaklar. Biz diyoruz ki, sen saraylar için parayı buluyorsun. Hırsızlık, yolsuzlar için buluyorsun. Garip gurabaya gelince kaynak yok mu diyorsun? Onu da biz bulacağız” diye konuştu. Kamalak ve Destici, konuşmalarının ardından Edirne’den ayrıldı.
FOTOĞRAFLI

[gallery ids="188406,188407,188408,188409,188410,188411,188412"]
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05