Bayern Münih taraftarlarının başı İtalya'da derde girdi

Bayern Münih taraftarlarının başı İtalya'da derde girdi

Bayern'in Şampiyonlar Ligi 16. tur ilk maçında Lazio'ya 1-0 yenilmesinin ardından İtalyan polisi, yaşları 25 ile 53 arasında değişen dört kişiyi adli makamlara bildirdiğini açıkladı.

Bundesliga'nın son şampiyonu Bayern Münih'in bazı taraftarları İtalyan adalet sisteminin merceği altına girdi. Bayern'in Şampiyonlar Ligi 16. tur ilk maçında Lazio'ya 1-0 yenilmesinin ardından polis, yaşları 25 ile 53 arasında değişen dört kişiyi adli makamlara bildirdiğini açıkladı. İhbarların Stadio Olimpico'da meydana gelen iki olaydan önce yapıldığı söyleniyor.

Stadyumun bölümlerini ayıran pencerelerden birinin kırıldığı belirtildi. Olayın faili olduğu iddia edilen 25 yaşında bir erkek tespit edildi ve mala ciddi zarar vermekle suçlanıyor. Avusturya kökenli 38 yaşındaki bir başka Bayern taraftarının daha sonra genç adamı kaçmaya ikna etmeye çalıştığı ifade edildi. Avusturyalı, 52 ve 53 yaşlarındaki diğer iki Münih taraftarı polis memurlarına mukavemetten soruşturuluyor. Adamların stadyumdan çıkarken polis bariyerini aşmaya çalıştıkları aktarıldı.

ARTI49

FOTOĞRAF: AA

HABERE YORUM KAT