• BIST 101.742
 • Altın 227,894
 • Dolar 5,2959
 • Euro 5,9997
 • Berlin 9 °C
 • Frankfurt 6 °C
 • Paris 8 °C
 • Ankara 6 °C
 • İstanbul 8 °C
 • İzmir 10 °C
 • Stockholm 4 °C

Başbakan Yardımcısı Arınç, Batman’da:

Başbakan Yardımcısı Arınç, Batman’da:
BATMAN (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çözüm Süreci'ne ilişkin, "Ülkede akan kanlar dursun, barış ortamı olsun milletçe bir kucaklaşma...

BATMAN (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çözüm Süreci'ne ilişkin, "Ülkede akan kanlar dursun, barış ortamı olsun milletçe bir kucaklaşma yaşayalım. Eski hatalarımızdan dönelim, gözyaşı dökmeyelim, birbirimizi kucaklayalım ve bundan sonra silahın şiddetin olmadığı terörün olmadığı, bin yıllık kardeşliğimizi tekrar yaşayalım diyorsak, kalbimiz buna inanıyorsa bunun teminatı biziz" dedi.

Arınç, Diyarbakır'daki temaslarının ardından karayoluyla Batman'a geldi. Kent girişinde partililerce karşılanan Arınç, AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Arınç, burada yaptığı açıklamada, seçimde Batman'dan çok güzel bir sonuç alacağına yürekten inandığını söyledi.

"Bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin, milletimize verdiğimiz desteğin maddi manevi kalkınmamızın ardından inanıyoruz ki 53 milyon seçmen sandığa gittiğinde vefa gösterecektir" diyen Arınç, "AK Parti'nin ülkemize getirdiği huzur iklimini, istikrar iklimini bozmayacak ve yola devam kararı alacaktır" ifadesini kullandı.

Batman'da AK Parti iktidarında katrilyonluk yatırımlar yapıldığını anımsatan Arınç, "Biz meseleye ideolojik bakmıyoruz, biz bir hizmet partisiyiz, hizmete endeksli bir iktidarız. Vatandaşımızın bizden istediği ne varsa yüzlerce yıldır belki ihmal edilmiş Batmanımıza, bölgemize büyük hizmetler yapıldı bununla iftihar ediyoruz" dedi.

Seçimlerde her şeye rağmen Batman'dan güzel sonuçlar aldıklarını belirten Arınç, şöyle devam etti:

"Her şeye rağmen derken buranın siyasetini egemen olan ve maalesef dünyada çok az örneği bulunan şiddete dayalı, hala şiddet ağzıyla konuşan, hala baskılarla, hizmetin dışında sadece ideolojik bağnazlıkla yola çıkan partilerden biri değiliz. Onların söylemleri farklı, amaçları farklı, yolları farklı, adayları da farklı biz ise hizmete dayalı siyaset yapıyoruz. 78 milyon insanımızın mutluluğunu esas alıyoruz. Batman için yapacağımız tek bir şey var, tek gayemiz var, Batman'daki herkesi mutlu kılabilmek, huzurlu kılabilmek, barış ortamı içerisinde refah seviyesini yükseltmektir."

- "Çözüm Süreci'nin teminatı AK Parti'dir"

Çözüm Süreci'nde kararlılık vurgusu yapan Arınç, şunları ifade etti:

"Bu dönemde hizmetlerin devamı, ülkede Çözüm Süreci'nin başarıya ulaşmasıyla, yeni bir huzur ve barış ikliminin gelmesi için AK Parti’yi teminat olarak görüyoruz. İnanın AK Parti’nin olmadığı yerde Çözüm Süreci olmaz. Her şeye rağmen bunu başlatan biziz. Her şeye rağmen sabırla devam ettiren biziz, her şeye rağmen de bu işi sonuçlandırmak isteyen de biziz, gerisi boş, gerisi palavra. Zaten esasen de buna karşı çıkan da bellidir. Taraftar görünüyorken engel üstüne engel çıkaranlar da bellidir. O yüzden ülkede akan kanlar dursun, barış ortamı olsun milletçe bir kucaklaşma yaşayalım. Eski hatalarımızdan dönelim, gözyaşı dökmeyelim, birbirimizi kucaklayalım ve bundan sonra silahın şiddetin olmadığı terörün olmadığı, bin yıllık kardeşliğimizi tekrar yaşayalım diyorsak, kalbimiz buna inanıyorsa bunun teminatı biziz. Eğer gerçekten gönlünden Çözüm Süreci’ni geçiriyorsa bir insan bunu başlatan kimdir, her şeye rağmen bunu devam ettiren kimdir, 'siyasi kaybım bile olsa baldıran zehri içmeye razıyım, yeter ki bu işi başaralım' diyenler bellidir."

AK Parti'yi dağıtmak için her kesimden çaba sarf edildiğini bildiren Arınç, şöyle konuştu:

"Herkes emin ki AK Parti önümüzdeki seçim tek başına iktidar olacaktır. Fakat birilerinin hesabı 'AK Parti iktidar olsun olmasına da gücünden zayıflatalım, ayağının bir tanesi boşta olsun, biraz daha az milletvekili çıkartsın, siyasi mühendislik yapalım, bu partiyi şöyle, diğerini böyle yapalım' geçmişten beri bunlar yapılmıştır. Bir ara darbelerle, muhtıralarla boğuşmuşuz. Bir ara Anayasa Mahkemesi kapatmaya kalktı o da başka bir düşünceydi. Daha sonra bizi bölmeye çalıştılar. İçimizden birilerini satın aldılar, bunların hiçbiri tutmadı çünkü mayamız sağlam, maya temiz."

Arınç, Türkiye'de CHP'li tek parti dönemini hatırlatarak, "Türkiye'ye ne yapıldıysa, hayır adına güzellik adına tek parti döneminde yapıldı. CHP’nin tek parti dönemini kastetmiyoruz. Tek parti dönemi 1950’lerde Demokrat Parti’ye yenildi. 65 sene geçti üstünden. Yıl 2015, millet bir daha tek başına iktidar vermedi CHP’ye. Bunun bir sebebi olması lazım. Çünkü tek parti dönemi zulümdü, istibdattı, demokrasinin olmadığı bir dönemdi. İlk defa 1950’de bu yıkıldı ve hamdolsun biz 13 yıldır tek başına bu 65 yıl içerisinde iktidarda kalan tek partiyiz" dedi.

- "AK Parti gitsin de memleket, silaha, tanka dönsün istiyorlar"

AK Parti'nin tek başına iktidar olmayı sürdüreceğine inandığını belirten Arınç, şöyle devam etti: 

"Yüz kişiye sorun ‘AK Parti tekrar tek başına gelecek’ der. Ama gelmesini istemeyenler ne yapıyor. 'Öyle bir çalışalım ki bunları aşağıya çekelim, al takke ver külah yapalım, bunların yerine bir koalisyon kurulsun' Kim kuracak koalisyonu, kurarsa CHP, MHP, HDP koalisyon kuracak. Böyle bir koalisyon Allah aşkına akla zarar bir şey değil mi, kurulabilir mi? Kurulsa bu koalisyon çalışır mı? Millet adına yapacak hiç bir şey söylemiyorlar. 'AK Parti gitsin de memleket yanarsa yansın, AK Parti gitsin de memleket karışırsa karışsın, AK Parti gitsin de çözüm, barış umutları tükensin. Ülke gene eski günlere dönsün, faili meçhullere dönsün, silaha dönsün, bombaya dönsün, tanka dönsün' Bunu isteyenler var, millet buna izin vermeyecektir Allah'ın izniyle."

- "Milletimiz bu seçimde de tuzakları bozacak"

Arınç, seçimlerde diğer partilerin tek başına iktidar olma şansının bulunmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Başka bir partiye oyunu verecek olan arkadaşımız varsa, partisini tek başına iktidar yapsın, partisinin tek başına iktidar olma ihtimali varsa oyunu kullansın ama 'yüzde 10 barajını aşar mıyım' hesabını yaparsa bir parti, öbürü 'yüzde 15’i bir geçsem' hesabında. CHP gibi ana muhalefet partisi daha yüzde 25’leri aşamamış, 'Ah bir yüzde 30’lara ulaşsam' diyorsa, yani hiçbirinin tek başına iktidar olma şansı yoksa o zaman seçmenin de akıllı hareket etmesi lazım vicdanlı hareket etmesi lazım. Milletimiz bu akla, bu vicdana Allah'ın izniyle sahiptir. Her seçimde tercihini ortaya koyar, bu seçimde de bu tuzakları bozacak, boşa çıkaracak. Güçlüyüz, Allah bizimle, millet bizimle."

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05