Varank: Soyumuzun Vikinglere dayanma ihtimali var

Varank: Soyumuzun Vikinglere dayanma ihtimali var

Bakan Varank, "Soyunuz Vikinglere mi dayanıyor?" sorusuna, "Vikingler ya da Varangiyanlar meselesine DNA testi de dahil olmak üzere kafa yordum. Böyle bir ihtimal var" yanıtını verdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti'nin resmi Twitter hesabından kendine yöneltilen 10 soruya yanıt verdi. Varank, Instagram üzerinden kendisi, ailesi ve bakanlığına ilişkin soruları video mesajla, zaman zaman espritüel bir tonda yanıtladı.

"Soyunuz Vikinglere mi dayanıyor?" sorusuna Varank'ın yanıtı "Ben bu Vikingler ya da Varangiyanlar meselesine DNA testi de dahil olmak üzere kafa yordum. Sülalemizin fiziksel özelliklerine ve soyadımızın tarihi gelişimine baktığımda böyle bir ihtimalin olduğunu düşünüyorum" oldu.

'SİZ DE ESNAF TİPİ VAR'
Varank, "Sizde elindeki malı çok iyi satan esnaf tipi var, hiç esnaflık yaptınız mı?" sorusu üzerine ise "Evet, esnaflık yaptım. Çocukluğum Mahmutpaşa'da geçti. Hem babamın dükkanında çalıştığım zamanlar oldu hem de lisedeyken tek başına yönettiğim dükkanımız oldu. Dolayısıyla bu işleri bir parça biliyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT