Avusturya’da yaşayanlara THY müjdesi

Avusturya’da yaşayanlara THY müjdesi

Koronavirüs sebebiyle bir çok havayolu Avrupa’nın önemli kentlerine uçuşlarını ya durdurmuş, ya da en aza indirmek zorunda kalmıştı.

Türk Hava Yolları (THY), bu çerçevede geçtiğimiz yıl Avusturya’nın Salzburg kentine uçmama kararı almıştı. Ancak alınan yeni kararlar uçuşlara yeniden başlandı. Bu bölgede yaşayanları ve Türkiye’ye uçmak isteyenleri sevindirdi.

Haftada 4 sefer
Salzburg Havalimanı’ndan yapılan açıklama göre uzun bir aradan sonra geçtiğimiz gün Türkiye’den gelen THY uçağı Salzburg Havalimanı’na indi. Havalimanı yetkililer de THY uçaklarını yeniden ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını bildirdiler. Verilen bilgiye göre Türk Hava Yolu şimdilik Salzburg’a haftada dört kez uçacak. 28 Haziran 2021’e kadar pazartesi, perşembe, cumartesi ve pazar günleri Salzburg’dan İstanbul’a uçulacak.

Yaz aylarında uçuş sayısı artacak
Salgının kontrol altına alınmaya başlanmasıyla önümüzdeki dönemde uçuşlara olan ilginin de artması bekleniyor. Bu nedenle 29 Haziran 2021’den itibaren iki şehir arasındaki uçuş sayısının da haftada yediye çıkması kararlaştırıldı.

Kaynak: Turizm Avrupa

HABERE YORUM KAT