Avusturya'da endişe verici olay, kilisede patlayıcı madde bulundu

Avusturya'da endişe verici olay, kilisede patlayıcı madde bulundu

Avusturya'da Yehova Şahidlerin'in ayini sırasında patlayıcı madde bulundu. Polis patlayıcının patlaması durumunda büyük bir hasar meydana geleceğini belirtiyor.

Avusturya’nın Graz şehri yakınlarındaki Kalsdorf bölgesinde, Yehova Şahitleri toplantısı sırasında patlayıcı madde içeren bir paket keşfedildi. Polis, Cuma akşamı gerçekleşen ve yaklaşık 50 kişinin katıldığı ayin sırasında binanın giriş alanında bulunan paketin “potansiyel olarak büyük hasara yol açabilecek” bir patlayıcı cihaz olduğunu açıkladı.

EV YAPIMI AMA İŞLEVSEL

Olay yerine hızla müdahale eden güvenlik güçleri, bölgeyi güvenlik çemberine alarak paketi inceledi. Patlayıcı uzmanlarının gece boyunca süren dikkatli çalışmaları sonucunda, polis sözcüsü paketin “alışılmadık, ev yapımı ama işlevsel” bir patlayıcı cihaz olduğunu belirtti.

Devlet güvenliği tarafından yürütülen soruşturmada, olayın failleri veya arka planı hakkında henüz net bilgilere ulaşılamadı. Geçtiğimiz yıl da Avusturya’daki Yehova Şahitleri kiliselerinde benzer patlayıcı maddeler bulunmuştu.

ARTI49

HABERE YORUM KAT