Avrupa'nın "en tehlikeli" şehirleri listesi: İlk 50'de sadece bir Alman kenti bulunuyor

Avrupa'nın "en tehlikeli" şehirleri listesi: İlk 50'de sadece bir Alman kenti bulunuyor

Avrupa'nın en tehlikeli şehirleri sıralamasında, ilk 50 içerisinde tek bir Alman kenti yer aldı. Frankfurt, 43. sırada yer alırken, uyuşturucuyla bağlantılı suçlar kent sakinlerinin korkutuyor...

Suç, şiddet ve yolsuzluğun hüküm sürdüğü yerlerde pek çok insan kendini güvende hissetmiyor. Numbeo adlı çevrimiçi veri tabanı Avrupa'nın en tehlikeli şehirlerinin sıralamasını yayınladı.

Söz konusu sıralamada; 100.000'den fazla kişi yaşadıkları şehirde kendilerini ne kadar güvende hissettiklerini belirttiler. Böylece sıralama, sadece katılımcıların öznel algısıyla oluşturuldu, tek tek şehirlerin değerlendirilmesine resmi istatistikler dahil edilmedi.

Sıralanan listeler arasında yalnızca bir Alman şehri yer aldı.

İNGİLTERE BİRİNCİ!

İngiltere'deki Bradford ilk sırada yer aldı. Kent sakinleri uyuşturucu ticareti ve tüketiminin kentte önemli bir sorun olduğunu belirttiler.

Marsilya ikinci sırada yer aldı. Fransız liman kenti sakinleri uyuşturucu sorununun yanı sıra vandalizm ve hırsızlıktan da şikayetçi...

Üçüncü sırada ise İngiltere'nin Coventry kenti yer alıyor. Burada da uyuşturucuyla bağlantılı suçlar ve vandalizm hakim.

İlk 50 şehir sıralamasında 43. sırada yer alan ilk Alman kenti Frankfurt am Main. Burada da uyuşturucuyla bağlantılı suçlar kent sakinlerinin korkularına hakim. Ayrıca suç oranının artmasının da metropoldeki bir diğer önemli sorun olduğunu belirttiler.

ARTI49

HABERE YORUM KAT