“Türkiye Bursları” için başvurular başlıyor

“Türkiye Bursları” için başvurular başlıyor

Dünyanın dört bir yanından öğrencilere Türkiye'de yüksek öğrenim imkânı sunan “Türkiye Bursları” programının 2021 yılı başvuruları 10 Ocak’ta başlıyor. Başvurular lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim almak isteyen adaylara açık olacak.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı‘nın (YTB) koordinasyonda yürütülen ve Türkiye’nin uluslararası yükseköğrenim burs markası olan Türkiye Bursları için başvurular başlıyor. Türkiye Bursları’na 2020 yılında 172 ülkeden alınan 156 bin başvuru, Türkiye‘nin uluslararası eğitimde bir cazibe merkezi haline geldiğini gözler önünü sermişti. Sunduğu bilgi ve tecrübe zenginliğinin yanında Türkiye Bursları, dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrencilere ülkenin en seçkin üniversitelerinde burslu eğitim imkânı sağlıyor.

Türkiye Bursları, üniversite bölüm yerleştirmesi, aylık burs, üniversite harcı, sağlık sigortası, yurt, barınma, ücretsiz mesleki ve akademi programlari ve gidiş-dönüş uçak bileti imkânlarıyla dünyanın en kapsamlı burs programı olarak öne çıkıyor.

BAŞVURU TARİHLERİ: 10 OCAK-20 ŞUBAT 2021

Dünyanın bütün ülkelerine açık olan Türkiye Bursları 2021 yılı başvuruları 10 Ocak-20 Şubat 2021 tarihleri arasında alınacak. Başvurular, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim almak isteyen adaylara açık olacak.

+49 – ANKARA

 

HABERE YORUM KAT