Annesi Almanya'ya kaçmaya çalışıyordu: 9 yaşındaki kız çocuğu Meriç Nehri'ni geçmeye çalışırken boğuldu

Annesi Almanya'ya kaçmaya çalışıyordu: 9 yaşındaki kız çocuğu Meriç Nehri'ni geçmeye çalışırken boğuldu

Türkiye'den yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmek isteyen bir anne ile kız çocuğu kendilerini bekleyen bota binerken akıntıya kapılarak Meriç Nehri sularında kayboldu, olayda kız çocuğu boğularak hayatını kaybederken anne kurtarıldı.

Euronews'ten Kerem Congar'ın haberine göre Meriç nehri yine bir Türk aile faciasına sahne oldu. Bazı sosyal medya hesaplarında yazılanlara göre anne ve kızı, yurt dışında olan babalarını 5 senedir görmüyordu.

4 Mart Perşembe günü sabahın erken saatlerinde yaşanan olayda anne Neslihan Teke ile 9 yaşındaki kız çocuğu Nurefşan, Edirne şehri sınırı üzerinden Yunanistan'a geçmek istedi. Ancak mülteci bir grupla birlikte bota binerken kız çocuğu Nurefşan suya düşerek akıntıya kapıldı. Olay üzerine nehri geçmek isteyen mülteciler de geriye döndü.

Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile nehirde başlatılan arama işlemlerinde saat 15.00 sularında cansız bedeni bulunan çocuğun aynı gün otopsi işlemi yapılarak cenazesi yakınlarına teslim edildi. Küçük Nurefşan'ın cenazesinin cuma günü toprağa verildiği kaydedildi.

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Savcılıktan yapılan yazılı açıklamada ise bazı internet sitelerinde çıkan haberlerin doğru olmadığı belirtilerek, "Anne Neslihan Teke hakkında herhangi bir arama-yakalama kararı bulunmadığı anlaşılmış ve olayla ilgili mağdur sıfatıyla beyanı alınmak suretiyle adli işlemler sonuçlandırılmıştır. Sosyal medyada anne hakkında ceza verildiği ve bu cezadan kaçtığı şeklindeki haber ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır." denildi.

MEDYA GÖRMEDİ

Meriç'te yaşanan bu felaketin Türkiye'de medya kuruluşlarında yer almaması ise dikkat çekti. Fetullahçı Terör Örgütü'nün güdümündeki medya ise bu olayı yurt dışında Türkiye aleyhine kullandı. 

HABERE YORUM KAT