Anadolu'dan Endülüs'e: Granada'da Türkçe flamenko konseri

Anadolu'dan Endülüs'e: Granada'da Türkçe flamenko konseri

İspanya'nın güneyindeki Endülüs özerk bölgesinin Granada kentinde düzenlenen “Uluslararası Dans ve Müzik Festivali”nde Türk sanatçı Berk Gürman sahneye çıktı. Gürman'ın “Türkçe flamenko” performansı ilgiyle karşılandı.

Granada'nın sembolik yapılarından Hospital Real'in Mermerler Avlusu'nda sahne alan Berk Gürman'ın programı için “Anadolu'dan Endülüs'e” başlığı kullanıldı. 

Gürman, Türkçe ve İspanyolca seslendirdiği flamenko şarkılarla konsere gelen İspanyolların büyük ilgisiyle karşılandı.  

Türkiye'nin Madrid Büyükelçiliği ve Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezinin iş birliğinde gerçekleştirilen konserle ilgili bilgi veren Granada'daki festival yetkililerinden Ana Diaz, “ilk kez bir Türk sanatçıyı ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını” dile getirdi.

Bu arada konsere gelen izleyiciler, yeni tip koronavirüs (Covid-19) kapsamında alınan önlemler dahilinde sosyal mesafe kuralına uyup maske takarken, konser alanı da dezenfekte edildi.

Yaşamına ve müzik kariyerine Kurtuba kentinde devam eden Gürman, Uluslararası Gitar Festivali kapsamında 2 Ağustos'ta iki İspanyol müzisyen ile Granada Belediyesinin olduğu meydanda bir konser daha verecek.

+49 – MADRİD

FOTO: A.A.

HABERE YORUM KAT