Ameliyat olmaktan korktu, karnındaki tümör 32 kg ağırlığına ulaştı

Ameliyat olmaktan korktu, karnındaki tümör 32 kg ağırlığına ulaştı

Almanya'da ameliyat olmaktan korktuğu için hastaneye gitmeyen bir kadının, yumurtalık kanseri olduğu anlaşıldı ve vücudundan 32 kilogram ağırlığında tümör çıkarıldı.

Magdeburg Üniversite Hastanesi'nde hekimler başarılı bir operasyona imza attı. Almanya'da genç bir kadının karnında oluşan 32 kilogram ağırlığındaki tümör, doktorların başarılı müdahalesiyle alındı.

Hastane kliniği tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamada, "kistadenom" olarak adlandırılan iyi huylu tümörün, uzun süre, ameliyat olmaktan korkan genç kadının vücudunda büyüdüğü belirtildi. Nefes darlığı, ağırlık hissi ve iştahsızlık şikayetlerinde artış olan ve artık hastaneye gitmek zorunda kalan 24 yaşındaki genç kadının, yumurtalık kanseri olduğu anlaşıldı.

"HASTALAR KORKMAMALI"

Konuya ilişkin açıklama yapan Profesör Atanas Ignatov, "Hasta ameliyattan korkuyordu ve bu nedenle tümörü bastırdı, ancak şunu vurgulamak isterim: Etkilenen kadınlar korkmamalı" diyerek hastaları uyardı.

Normal koşullarda yumurtalık kanserine bağlı tümörün bu kadar büyümemesi gerekiyordu ancak hasta, ameliyat korkusu nedeniyle semptomlara direnmeyi tercih etmiş, hastaneye geç başvurmuştu.

ARTI49

HABERE YORUM KAT