Alonso'ya kanca attılar: Liverpool mu Münih mi kapacak

Alonso'ya kanca attılar: Liverpool mu Münih mi kapacak

Bayer Leverkusen'in teknik direktörü Xabi Alonso için iki seçenek var: Ya Bayern Münih ya da Liverpool'un yolunu tutacak...

Bayer Leverkusen'in teknik direktörü Xabi Alonso, geçirdiği güçlü sezonla birlikte transfer söylentilerini de körüklemeye başladı. Transfer konusunda FC Bayern Münih'in şansının yüksek olduğu söyleniyor.

Sky TV kanalında yer alan bir habere göre, FC Bayern Münih, Bayer Leverkusen teknik direktörü Xabi Alonso ile yaz aylarında olası bir transfer için ilk görüşmeleri yaptı. Son Alman futbol şampiyonu Münih, sezon sonunda görevinden ayrılacak olan Thomas Tuchel'in yerine geçecek bir isim arıyor. Alonso yönetimindeki Bayer, bitime on maç kala Bayern'in on puan önünde lider durumda yer alıyor.

15-25 MİLYON EURO...

Ancak 42 yaşındaki Alonso, Leverkusen'den ayrılıp ayrılmayacağına henüz karar vermedi. İddialara göre ise, ayrılması durumunda Alonso, ilgilendiği söylenen Liverpool FC yerine FC Bayern'i tercih edecek. Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp sezon sonunda teknik direktörlükten emekli oluyor.

Alonso'nun Leverkusen'deki sözleşmesi 30 Haziran 2026'da sona eriyor ve FC Bayern bu sezonun ardından Alonso ile sözleşme imzalamak isterse 15 milyon ile 25 milyon Euro arasında bir transfer ücreti ödemek zorunda kalacak.

ARTI49

FOTOĞRAF: AA

HABERE YORUM KAT