Almanya'ya 1 ayda yağacak yağış miktarı 1 günde yağacak... Uyarı yapıldı

Almanya'ya 1 ayda yağacak yağış miktarı 1 günde yağacak... Uyarı yapıldı

Aşırı şiddetli yağmur tehdidi var, yani şiddetli hava uyarısı seviyesi 4. Sel meydana gelebilir ve küçük nehirler kısa bir süre için taşabilir. 6 saat içinde 60 litreye kadar yağmur yağması mümkün gözüküyor. 60 litre yağmur yaklaşık bir aylık yağmur demek

Bir haftadır Almanya'da havalar güzeldi. Ancak şu anda fırtınalar Almanya'ya doğru ilerliyor. Aşırı şiddetli yağmur nedeniyle en yüksek uyarı seviyesinde gök gürültülü fırtına tehdidi var. Gök gürültülü fırtınalar daha sonra hafta ortasına doğru yayılacak.

Gök gürültülü fırtınalar bugün başlayacak: Hafta başında batı ve güneyi vuracak. Özellikle Kara Orman'da aşırı derecede şiddetli yağmur olacak. Alplerin kenarında da büyük gök gürültülü fırtınalar oluşabilir.

UYARI YAPTILAR

Bugün Aachen'dan Allgäu'ya kadar şiddetli yağmurla birlikte gök gürültülü fırtınalar olacak.

Ancak fırtınalar sonucunda hortumlar ve güçlü rüzgarlar oluşmayacak, sadece şiddetli yağış çok olacak.

Hatta aşırı şiddetli yağmur tehdidi bile var, yani şiddetli hava uyarısı seviyesi 4. Sel meydana gelebilir ve küçük nehirler kısa bir süre için taşabilir. 6 saat içinde 60 litreye kadar yağmur yağması mümkün gözüküyor. Bu her yerde gerçekleşmeyecek, ancak gök gürültülü fırtınalar yaklaştığında dikkatli olunması tavsiye ediliyor. 60 litre yağmur yaklaşık bir aylık yağmura denk geliyor.

Bugün tehlike bölgesi Aşağı Ren'den Frankfurt üzerinden Allgäu'ya kadar uzanıyor.

Salı günü gök gürültülü fırtınalar biraz sakinleşecek ve sadece uzak batıda şimşek ve gök gürültüsü olacak. Ancak bu fırtınalar bile hala şiddetli olabilir

Çarşamba gününden itibaren gök gürültülü fırtınalar merkeze ve doğuya doğru yayılacak. Ve gök gürültülü fırtınalar yavaş hareket etmeye devam edecek. Bu nedenle şiddetli yağmur riski gök gürültülü fırtınalarla birlikte yayılmaya devam edecek.

Haftanın ikinci yarısında zayıf bir yüksek irtifa alçağı oluşacak ve bu da fırtına bölgesini daha da kuzeye ve doğuya taşıyacak. Fırtınalar Cuma gününe kadar kabaca Elbe'ye ulaşacak.

ARTI49

HABERE YORUM KAT