Almanya'nın o şehrinde patates kızartması fiyatları el yakıyor

Almanya'nın o şehrinde patates kızartması fiyatları el yakıyor

Almanya'da şehirlere göre patates kızartması fiyatlarını sizler için karşılaştırdık...

Almanya'da, ucuz ve kolaylıkla servise hazır hale getirilebilir olması nedeniyle fast food yiyeceklerde en çok tüketilenler arasında patates kızartması yer alıyor. Bazen kendi başına, bazense başka yiyeceklerin yanında tüketilen patates kızartması, dünyanın hemen her yerinde sofralarda yerini alıyor.

Gelin, Almanya'da şehirlere göre porsiyon fiyatlarının dağılımına beraber bakalım...

Almanya'da patates kızartmasının en pahalı olduğu şehir Leipzig. Porsiyon başına ortalama 5 Euro'ya yakın fiyatlar ödeniyor. Leipzig'i takip eden Münih ise 4,82 Euro'luk satışlarla ikinci sırada yer alıyor. Üçüncü sırada yer alan Stuttgart'ta ise patates kızartmasının porsiyonu 4,51 Euro'dan satılıyor.

DORTMUND BİRİNCİ SIRADA

Patates kızarmasını en ucuz yiyebileceğiniz şehir ise 3,61 Euro'luk fiyatla Dortmund. Bonn ve Berlin de 3,88 Euro ve 4,07 Euro'luk fiyatlarla, patates kızartmasına düşük maliyetlerle erişebileceğiniz şehirler arasında yer alıyor.

Türkiye'de halk arasında "elma dilim" olarak bilinen tatlı patates kızartmaları için ise Leipzig'de ortalama 6,35 Euro talep ediliyor. Tatlı patates kızartmasının en ucuz olduğu şehir ise yine 4,86 Euro'luk fiyatla Dortmund oluyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT