Almanya'nın o eyaletinden dev hizmet: Ailelere ücretsiz tatil

Almanya'nın o eyaletinden dev hizmet: Ailelere ücretsiz tatil

Kuzey Ren Vestfalya eyaleti, düşük gelirli ailelere yönelik bir destek programı kapsamında ücretsiz tatil imkanı sunuyor. Aileler, tam pansiyonlu konaklama ile birlikte belirli bir süre boyunca dinlenme fırsatına sahip olacaklar.

Tatil sezonunda ailenizle birlikte tatile çıkmak istiyorsanız, yüksek maliyetlere hazırlıklı olmalısınız. Yüksek maliyetler aileler için kimi zaman ağır bir yük olabilir. Bu noktada Kuzey Ren Vestfalya eyaleti, ailelere destek olmak istiyor ve bir haftaya kadar tatil imkanı sunuyor.

7 GÜN ÜCRETSİZ TATİL

Her aile pahalı bir tatili karşılayamaz. Bu nedenle Kuzey Ren-Vestfalya Eyalet Hükümeti, önceki yıllarda olduğu gibi "NRW Aile Zamanı" programını destekliyor. Aile İşleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre bu program, Kuzey Ren Vestfalya'daki ailelerin "bir aile tatil merkezinde birlikte vakit geçirmelerini" sağlıyor.

Devlet masrafları karşılayarak, aksi takdirde tatil yapmaya gücü yetmeyecek olanları desteklemek istiyor. Program öncelikle tek ebeveynleri ve düşük gelirli çok çocuklu aileleri hedefliyor.

KRİTERLERİN KARŞILANMASI GEREKİYOR

Vergi kanununda belirtildiği üzere, "geliri Alman Sosyal Kanununun On İkinci Kitabının 28. Bölümünde tanımlanan standart sosyal yardım oranının dört katını aşmayan" kişiler bu kapsama giriyor.

Gelire bakılmaksızın, bakıma muhtaç çocukları olan veya en az bir aile üyesi engelli olan aileler de tatil desteği için hedef gruba dahildir.

7 GECE ARTI TAM PANSİYON

Peki aileler ücretsiz tatilden ne bekleyebilir? Eyalet, "tam pansiyon dahil olmak üzere bir aile tatil merkezinde üç ila yedi gece" için ödeme yapıyor. Her aile yetişkin başına 50 Euro ve çocuk başına 25 Euro katkı payı ödenir. Aileler ayrıca tesis içindeki ek masraflardan da sorumludur.

Başvurusu onaylanan aileler ülke çapında bir "aile tatil beldesinde" tatil rezervasyonu yapabilirler.

ARTI49


HABERE YORUM KAT