Almanya'nın nüfusu yabancılar nedeniyle "sapma" yaşadı

Almanya'nın nüfusu yabancılar nedeniyle "sapma" yaşadı

Varsayılan resmi istatistikler nüfus sayımında tutmadı. Almanya'da 1.4 milyon daha az insan yaşıyor. Söz konusu sapma yabancı nüfus arasında yüksek durumda...

Federal İstatistik Ofisi verileri Almanya'da nüfusu ortaya koydu.

Almanya genelinde nüfus son yıllarda daha önce tahmin edilenden daha az arttı. Bu durum 2022 nüfus sayımı sonuçlarından da anlaşılıyor. Sonuçlara göre, son tarih olan 15 Mayıs 2022'de Almanya'da yaklaşık 82,7 milyon kişi yaşamaktaydı. Dolayısıyla nüfus 2011 nüfus sayımı ile 2022 nüfus sayımı arasında yaklaşık 2,5 milyon kişi arttı.

Yabancı kişiler arasında sapma yüksek

Ancak bu, daha önce resmi anketler temelinde varsayılandan yaklaşık 1,4 milyon daha az nüfusu oluşturuyor. Bu nedenle sapma özellikle yabancı nüfus arasında yüsektir.

"2022 Nüfus Sayımı" Alman nüfusunun tam sayısı hakkında bilgi veriyor. Ayrıca yaş, cinsiyet, göç, medeni durum ve çocuk sayısına ilişkin bilgileri de içeriyor. Eğitim nitelikleri, ev büyüklükleri, ev sahipliği ve istihdama ilişkin bilgiler de yayınlanıyor.

İstatistiklerin temel dayanağı, şehir ve belediyelerdeki nüfus müdürlüklerinden alınan nüfus verilerinden oluşuyor. Ayrıca 10.3 milyon vatandaşla yüz yüze ya da internet üzerinden anket yapıldı, bu da nüfusun yüzde onundan fazlasına tekabül ediyor. Bakım ve huzurevleri gibi tüm ortak tesisler ve konutlar da ankete tabi tutuldu.

ARTI49

HABERE YORUM KAT