Almanya'nın 'kurt politikası' binlerce vatandaşı sokağa döktü

Almanya'nın 'kurt politikası' binlerce vatandaşı sokağa döktü

Binlerce kişi, Doğu Friesland'da kurtların yayılmasına ve hayvanlara daha kısıtlayıcı bir yaklaşımın benimsenmesine karşı Cumartesi akşamı Aurich'te protesto gösterisi düzenledi.

Almanya'da hükümetin 'kurt politikası' halkın endişelenerek sokaklara dökülmesine neden oldu. Cumartesi akşamı Aşağı Saksonya'daki Aurich kentinde binlerce kişi kurtların yayılmasına karşı ve hayvanlara daha fazla kısıtlama getirilmesi için gösteri yaptı.

Polisin yaptığı açıklamaya göre yaklaşık 3 bin Alman vatandaşı gösterilere katıldı. Halk, 250 adet traktörle gösteri yaptı.

Protesto gösterileri için çağrıda bulunan kuruluşlar, otlatatılan hayvanların bulunduğu bölgelerde kurtların sıkı korumasının yan yana gelemeyeceğini söyledi.

Halka konuşma yapan çoban Jochen Fass, turizm alanlarında kurt kovucu çitler veya bekçi köpekleri gibi sürü koruma önlemlerinin pek uygulanabilir olmadığını bununla birlikte maliyetli olduğunu söyledi.

Öte yandan hayvan hakları aktivistleri tarafından karşı bir gösteri daha düzenlendi. Almanya'da mevcut yasaya göre kurtları öldürmeye izin verilmiyor.

Saksonya ve Bremen'deki avcı dernekleri ise kurt sürüsünden arınmış bölgeler talep ettiklerini duyurdu.

ARTI49

HABERE YORUM KAT