Almanya'nın kalbinde ulaşım krizi

Almanya'nın kalbinde ulaşım krizi

Almanya'da toprak kaymasının ardından Bavyera'nın Augsburg ve Schongau arasındaki tren hattı birkaç hafta boyunca kapalı kalacak.

Almanya'nın Bavyera Eyaletinde demiryolu yolcuları için zor günler devam ediyor. Augsburg ve Schongau arasındaki demiryolu hattı, meydana gelen bir toprak kayması sonucu birkaç hafta boyunca kullanılamaz hale geldi.

Bayerische Regiobahn (BRB) sözcüsünün bu sabah yaptığı açıklamaya göre, Peißenberg ve Weilheim arasındaki demiryolu setinde tespit edilen toprak kayması nedeniyle hat derhal trafiğe kapatıldı. Yolcular, 7 Nisan'a kadar sürecek olan onarım çalışmaları boyunca büyük kısıtlamalarla karşı karşıya kalacaklar.

BRB'nin belirttiğine göre, Ammersee'den gelen trenler sadece Weilheim'a kadar işleyecek, Peißenberg ile Schongau arasında sefer yapamayacak. Yolcuların mağduriyetini en aza indirmek için otobüslerle demiryolu ikame hizmeti sağlanacak. Yeni düzenlemeler bu sabahtan itibaren geçerli olacak.

Ancak yolcuların karşılaşacağı sorunlar bu kadarla sınırlı kalmayacak. Ağustos ve Aralık ayları arasında, Geltendorf ve Weilheim arasındaki hattın daha fazla inşaat çalışması nedeniyle kapalı olacağı da bildirildi. Bu durum, demiryolu yolcularının önümüzdeki dönemde daha fazla aksama ile karşılaşabileceği anlamına geliyor.

Yolcuların, güncellenmiş sefer saatleri ve alternatif ulaşım seçenekleri hakkında bilgi almak için BRB'nin resmi web sitesini ziyaret etmeleri veya yerel haber kaynaklarını takip etmeleri öneriliyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT