Almanya'nın "en zeki" insanları bu eyalette yaşıyor

Almanya'nın "en zeki" insanları bu eyalette yaşıyor

Bir online ders platformunun yaptığı araştırmada, Almanya'nın en zeki insanlarının yaşadığı eyaletin Bavyera olduğu öne sürüldü.

Almanya'da "en zeki" insanlara ev sahipliği yapan eyaletin Bavyera olduğu ileri sürüldü.

Online özel ders platformu TutorSpace.de tarafından yapılan araştırmaya göre, Bavyera, Almanya'nın geri kalanına kıyasla özellikle yüksek sayıda zeki insana ev sahipliği yapıyor.

Ekip çalışma için 10 ayrı kategori kullandı. Proje yöneticisi Jessica Keßler, ararştırmaya dair "Bu, zekanın karmaşık ve çok katmanlı yapısını daha somut hale getirme girişimidir" ifadelerini kullandı.

16 federal eyaletin tamamına on farklı kriter için 0 ile 100 arasında bir puan verildi. Elde edilen 10 ayrı puandan genel bir ortalama puan hesaplandı. Bavyera 63.16 ile ülke çapında en yüksek puanı elde etti. Onu Saksonya (61.85) ve Baden-Württemberg (60.22) takip etti.

Jessica Keßler, federal eyaletler arasındaki farkın, Alman eğitim sisteminin ademi merkeziyetçi yapısıyla ilgili olduğuna işaret ederek, "Sosyo-ekonomik faktörler, tarihsel gelişmeler ve bölgesel özellikler de rol oynuyor" ifadelerini kullandı.

Araştırmaya göre eğitim kalitesinin en yüksek olduğu ve kaliteli eğitime erişilebilirliğin daha mümkün olduğu eyalet Bavyera. Sonuçlar da bununla doğrudan alakalı...

ARTI49
Fotoğraf: AA

HABERE YORUM KAT