Almanya'nın en iyi ve en sağlıklı musluk suları hangi şehirde

Almanya'nın en iyi ve en sağlıklı musluk suları hangi şehirde

Yapılan bir dizi testle yaklaşık 20 Alman şehrindeki musluk suları test edildi. En iyi musluk suları; Hamburg, Alsfeld, Münih ve Meiningen şehirlerinde çıktı.

Vücudunuzu yeterince sulu tutmak için günde iki ila üç litre sıvı içmelisiniz. İçecekler söz konusu olduğunda, çok çeşitli meyve suları, alkolsüz içecekler ve su akla gelir. Su içenler, her suyun tadının aynı olmadığını ve musluk suyunun mu yoksa maden suyunun mu en iyisi olduğu konusunda görüş ayrılıkları olduğunu da bilirler.

Peki aslında en iyi su hangisi?

İLK 4'TE HANGİ ŞEHİRLER VAR

Stiftung Warentest, bir dizi testte yaklaşık 20 Alman şehrinde musluk suyunu test etti. Test uzmanları, Almanya'nın en büyük beş şehri olan Berlin, Hamburg, Münih, Köln ve Frankfurt am Main'e ek olarak, kendi bölgelerinde özel zorluklarla karşılaşan 15 yer daha seçti. Bunlar arasında yoğun tarımsal kullanıma sahip bölgeler veya suyun kayalardan kaynaklanan doğal maddelerle kirlenebileceği yerler bulunuyor.

Musluk suyu Almanya'da en sıkı kontrol edilen madde olarak kabul ediliyor. İçme suyu numuneleri 126 madde açısından analiz edildi ve derlendi. Derin ve korunaklı kaynaklardan gelen maden suyunun aksine, içme suyu yeraltı sularından, nehirlerden, göllerden ve rezervuarlardan geliyor. Nitrat, uranyum ya da arsenik için İçme Suyu Yönetmeliği'nin sınır değerlerine tüm örneklerde uyuldu.

Aşağıdaki şehirler Almanya'daki en sağlıklı ve en iyi musluk suyuna sahip şehirler:

1. sıra: Hamburg
2. sıra: Alsfeld
3. sıra: Münih
4. sıra: Meiningen

MADEN SUYUNDA DURUM NE

Hangi suyun en sağlıklı (veya en iyi) olduğunu bulmak zaman alıcı bir çabadır. Sonuçta, farklı su türleri, dikkate alınması gereken farklı parametreler ve son olarak da farklı tatlar vardır. Almanya en saf musluk suyuna sahip ülkelerden biri olsa da, şişelenmiş su, bu ülkede farklı bir performans sergiliyor. Hem Stiftung Warentest hem de Öko-Test şişelenmiş suyu test etti.

Bazı sonuçlar şok edici, bazıları ise sevindirici çıktı. Maden suyu genellikle saf kaynaklardan geldiği ve mineraller açısından zengin olduğu şeklinde tanıtılır. Ancak, maden suyu genellikle plastik şişelerde gelir ve yalnızca ambalajı nedeniyle kirlenmiş olabilir. Suyun kendisi de zararlı maddelerle temas etmiş olabilir.

Stiftung Warentest ve Öko-Test tarafından yapılan maden suyu testlerine göre en sağlıklı sular şunlardır:

1. sıra: Aquintus Medium
2. sıra: Frische Brise Marius Mineral-Quelle Medium
3. sıra: Kaufland K-Classic Medium
4. sıra: Gerolsteiner Medium

ARTI49

HABERE YORUM KAT
4 Yorum