Almanya'nın en büyük mağaza gruplarından biri 19 şubesini kapattı!

Almanya'nın en büyük mağaza gruplarından biri 19 şubesini kapattı!

Almanya'nın büyük mağaza grubu Galeria Karstadt Kaufhof, yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında bu ay toplam 19 mağazasını kapattı.

Almanya'nın büyük mağaza grubu Galeria Karstadt Kaufhof, yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında bu ay toplam 19 mağazasını kapattı. Önümüzdeki yıl Ocak ayında 22 şubenin daha kapanması bekleniyor.

Ancak bu hafta başlangıçta kapatılması planlanan Düsseldorf Schadowstraße şubesinin devamı sağlandı. Grup CEO'su Olivier Van den Bossche, "Ev sahibimizle Düsseldorf belediye başkanının arabuluculuğu yoluyla bir anlaşmaya vardığımızı bildirebildiğimiz için çok mutluyuz. Dr. Stephan Keller . Bu yüzden Düsseldorf Schadowstrasse lokasyonumuza devam edebiliriz." dedi

Almanya'nın büyük mağaza grubu, Galeria Karstadt Kaufhof, üç yıldan kısa bir süre içinde iki kez koruyucu iflas prosedürüyle kurtarılmak zorunda kalınmıştı. Grup artık iflas işlemlerini tamamladı ancak yeniden yapılanma süreci devam ediyor. Yasal olarak bağlayıcı hale gelen yeniden yapılanma planı, son 129 şubenin yaklaşık üçte birinin kapatılmasını öngörüyor. Önceki planlara göre toplam 88 şube kalması gerekiyor.

Celle, Coburg, Cottbus, Duisburg Düsseldorf Strasse, Frankfurt Zeil, Gelsenkirchen, Hagen, Hamburg-Harburg, Hamburg-Vandsbek, Leverkusen, Münih am Bahnhof, Neuss, Nürnberg Königsstrasse, Nürnberg uzun su, Offenbach, Paderborn, Saarbrücken am Bahnhof, Siegen ve Kirchgasse şubeleri Haziran ayında kapatıldı.

Gelecek yılın Ocak ayı için kapanış listesinde Berlin, Berlin Müllerstrasse, Bielefeld, Darmstadt am beyaz kule, Essen, Esslingen, Hanau, Heidelberg Bismarckplatz, Hildesheim, Kempten, Krefeld, Leonberg, Limburg, Lübeck, Mönchengladbach, Pforzheim, Reutlingen, Siegburg, Siegburg, Stuttgart Eberhardstrasse, Viernheim ve Vuppertal şubeleri bulunuyor.

HABERE YORUM KAT