Almanya'nın en başarılı işsizinin cesedini çaldılar

Almanya'nın en başarılı işsizinin cesedini çaldılar

Almanya'nın en ünlü işsizi olarak tanınan Arno Dübel'in cenazesinin mezarlıktan çalındığı ortaya çıktı. Hamburg mezarlığının bir çalışanı, "25 yıldır buradayım ve böyle bir olayla hiç karşılaşmadım" dedi.

Almanya'nın 'işsizliği' ile tanınan ismi Arno Dübel'in cesedinden herhangi bir iz Ohlsdorf ne de Öjendorf mezarlıklarında bulunamadı. Adli Tıp Kurumu'nda da bir ipucuna rastlanamadı. Hamburg mezarlığına gönderilen kişiler arasında Arno Dübel'e ait bir cenaze olmadığı ortaya çıktı.

Arno Dübel, uzun yıllardır işsizlikle mücadele eden ve bu konuda ün kazanan bir Alman vatandaşıydı. 13 Ocak 1956'da Bornum'da doğan Dübel, ressam olarak çıraklık yapmaya başlamış, ancak okulu bıraktıktan sonra iş bulamayarak işsizlik yardımıyla geçimini sürdürmüştü.

Dübel, iş arama konusunda isteksizliğini aktif bir şekilde sergilemiş ve yaptırımlardan kaçınmak için büyük çaba sarf etmişti. İşsizlik durumuyla ilgili yaşam tarzını tanıtan televizyon programlarına katılmış ve hatta işsizlikle ilgili bir şarkıyla schlager müzik şarkıcılığı kariyerine başarısız bir giriş yapmıştı.

Almanya'daki sosyal güvenlik sisteminin istismar edilmesi, Dübel'i sarı basının hedefi haline getirdi. Alman Bild gazetesi, onu "Almanya'nın en ünlü işsizi" olarak nitelendirirken, sosyal yardım sisteminde yaygın olduğu iddia edilen dolandırıcılık örneklerinden biri olarak gösterdi.

ARTI49 

HABERE YORUM KAT