Almanya'dan döndüğünü söyledi, "kurulu düzen" hikayesini yıktı geçti

Almanya'dan döndüğünü söyledi, "kurulu düzen" hikayesini yıktı geçti

Almanya'dan Türkiye'ye evlenmek için döndüğünü ifade eden vatandaş: "Hani hep diyorlar ya, oranın şartlarına alışınca dönmek zor oluyor, kurulu düzen falan ama hiç öyle değil. İsteyen istediği zaman bırakıp gelebilir. Herkes Türkiye'nin durumunu biliyor."

Türkiye'de yapılan sokak röportajları gündem olmayı sürdürüyor.

"Sade Vatandaş" isimli Youtube kanalında gurbetçi bir vatandaşın söyledikleri dikkat çekti. 3-4 yıl önce Almanya'dan Türkiye'ye evlenmek için döndüğünü ifade eden vatandaş, "Hani hep diyorlar ya, oranın şartlarına alışınca dönmek zor oluyor, kurulu düzen falan ama hiç öyle değil. İsteyen istediği zaman bırakıp gelebilir. Herkes Türkiye'nin durumunun çok kötü olduğunu bildiği için gelmiyor" diye belirtti.

Almanya'nın 250 Euro çocuk yardım parası yaptığını ve sosyal yardımların olduğunu ifade eden vatandaş, 100 Euro ile Almanya'da her şeyi yapabildiğini ancak o paranın karşlığı olan TL ile Türkiye'de hiçbir şeyin yapılamadığını vurguladı.

Almanya'nın ekonomisinin daha iyi olduğunu ve Almanya'da yaşamak istediğini ifade eden vatandaş, ancak eşinin Almanya'yı istemediğini ve Türkiye'de mutlu olduğunu söyledi.

İşte o röportaj:

ARTI49

HABERE YORUM KAT
1 Yorum