Almanya'daki Türk firma ürününü geri çağırdığını duyurdu: Alerji riski bulunuyor!

Almanya'daki Türk firma ürününü geri çağırdığını duyurdu: Alerji riski bulunuyor!

Bir Türk şirketi olan Anka EU GmbH, son tüketim tarihi 04/04/2025 olan Sera markalı "Haşhaş Ezmesi" ürününün geri çağrıldığını duyurdu. Yer fıstığı alerjisi olanlar için ürün alerji riski taşıyor.

Almanya'da süpermarketlerden geri çağrılan veya toplatılan ürünlere bir yenisi daha eklendi.

Bir Türk şirketi olan Anka EU GmbH, son tüketim tarihi 04/04/2025 olan Sera markalı "Haşhaş Ezmesi / haşhaş tohumu ezmesi" ürününün geri çağrıldığını duyurdu.

Firma tarafından yapılan açıklamada, söz konusu üründe, alerjen yer fıstığı etikette beyan edilmedi. Yer fıstığı alerjisi olanlar için ürün alerji riski taşıyor.

Etkilenen ürünün özellikleri şöyle:

Ürün: Sera- Haşhaş tohumu ezmesi / Haşhaş ezmesi
Ambalaj birimi: 350g
Raf ömrü: 4 Nisan 2025
Parti tanımı: PN: 15214
Marka: Sera

Firma, ürünü satın alanlara çağrıda da bulunarak, geri iade etmelerini istedi.

mohnpast.png

ALERJİ RİSKİ

Alerjik reaksiyonun boyutu kişiden kişiye büyük farklılıklar gösterebilir. Gıda alerjileri; mukoza zarlarında, örneğin tüm ağız, burun ve boğazdaki mukoza zarlarının şişmesi ve dilin şişmesi gibi reaksiyonlarla kendini gösterir. Gastrointestinal sistemdeki semptomlar arasında bulantı, kusma, gaz ve ishal yer alır.

Gıda alerjileri ayrıca solunum yollarında bronşların daralması ve ciltte atopik egzama, kaşıntı ve kurdeşen reaksiyonlara yol açabilir. Aşırı durumlarda, hayatı tehdit eden anafilaktik şok meydana gelebilir.

ARTI49

HABERE YORUM KAT
1 Yorum