Almanya'daki okuldan şaşırtan 'tuvalet kağıdı' kararı

Almanya'daki okuldan şaşırtan 'tuvalet kağıdı' kararı

Halle'deki bir okuldaki öğrencilerin her gün tuvaletlere tuvalet kağıdı doldurması nedeniyle okul radikal bir adım atarak çocukların kendi kağıtlarını getirmek zorunda kalacağını söyledi.

Halle'deki bir okulda, devam eden vandalizm nedeniyle öğrenciler artık kendi tuvalet kağıtlarını getirmek zorunda kalıyor.

Okul müdürü, ebeveynleri bir mektupla tedbir hakkında bilgilendirerek, ebeveynlere, öğrencilerin tuvalet kağıdı rulolarının her gün klozetlere attıklarını yazdı. Bu durum hem maddi hasara yol açmakta hem de öğrenciler açısından ciddi hijyen sorunlarına ve rahatsızlıklara yol açtığını belirtti.

Wussow, salı günü Alman Basın Ajansı'na yaptığı açıklamada, sorunun uzun süredir mevcut olduğunu söyledi. Öğretmenlerin öğrencilerle şu anda yaptığı görüşmelerin durumu iyileştireceğini ve önlemin ekim ortasındaki tatil sırasında tekrar sonlandırılabileceğini umuyor.

Son yıllarda Almanya'daki okullar benzer durumlarda defalarca sert önlemlere başvurdu. Wittenberg'de, diğerlerinin yanı sıra, 2011 yılında bir ilkokulda da benzer bir önlem vardı.

HABERE YORUM KAT