Almanya'da yüzlerce sahte aşı yapan doktor her yerde aranıyor

Almanya'da yüzlerce sahte aşı yapan doktor her yerde aranıyor

Almanya'da yüzlerce kişiye sahte aşı yapmakla suçlanan bir doktorun izine altı aydır rastlanamıyor. Polis her yerde o doktoru arıyor!

Çok sayıda sahte aşı yapmakla suçlanan bir aile hekiminin izine altı aydır rastlanamadı. Augsburg Bölge Mahkemesi sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre, 74 yaşındaki doktor hakkındaki tutuklama emri halen yürürlükte. Ancak doktorun şu anda nerede olduğuna dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Muhtemelen manipüle edilmiş yüzlerce koronavirüs aşısı ile ilgili kapsamlı bir davanın Haziran ayında bölge mahkemesinde başlaması bekleniyordu. Ceza Dairesi Kasım ayına kadar iki düzine duruşma günü planlamıştı. Ancak mahkeme başkanı duruşmayı açtığında doktor sanık sandalyesinde yoktu.

TUTUKLAMA EMRİ ÇIKARDI

Sanık ortadan kaybolurken, savunma avukatı bu kayboluşu açıklayamadı. Mahkeme derhal adam için tutuklama emri çıkardı, ancak ceza soruşturma departmanı sanığın yerini hemen tespit edemedi. Doktoru arama çalışmaları devam ediyor. İptal edilen duruşmanın telafi edilip edilemeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

Doktorun 2021 yılında Donauwörth'ün kuzeyindeki Wemding'de bulunan muayenehanesinde 176 hastaya sahte aşılar yaptığı iddia ediliyor. Aşıların doktor tarafından atıldığı, doktorun sadece boş şırıngaları aşı olmak isteyenlere, genellikle fark ettirmeden enjekte ettiği söyleniyor. Savcılık, 314 birinci ve ikinci aşının manipüle edildiğini tahmin ediyor.

Buna ek olarak, pratisyen hekimin aşıya şüpheyle yaklaşan vatandaşlar arasında, gerçek aşı yapılmadan sertifika almak için bir başvuru noktası olarak bilindiği söyleniyor. İddianameye göre, en az 49 vakada bu tür aşısızlıkları onayladığı söyleniyor. Bu durumun çevrede "koruyucu aşılama" olarak bilindiği söyleniyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT