Almanya'da yaşıyorsanız buna dikkat edin: "Thomas Müller" müstehcen fotoğraflarınızı isteyebilir

Almanya'da yaşıyorsanız buna dikkat edin: "Thomas Müller" müstehcen fotoğraflarınızı isteyebilir

Almanya'da sosyal medya dolandırıcılarının bir yöntemi daha ifşa oldu. Ünlüler adına açılan sahte hesaplarla, hayranlardan müstehcen fotoğraf ve video talep ettikleri ortaya çıktı.

Almanya'da sosyal medya platformlarında her geçen gün daha fazla karşılaşılan dolandırıcılık yöntemlerinden biri de sahte hesaplar. Ünlüler adına açılan hesaplarla, hayran kitlelerinden türlü taleplerde bulunuluyor.

Önce ünlü isimler adına açılan hesaplarla bir takipçi ağı yaratılıyor ve söz konusu isimlerin hayranları bu hesaplarda toplanıyor. Pop şarkıcıları, aktörler ya da sporcular gibi hayran kitlesi kalabalık olan isimler adına açılan hesaplarla, hayranlarla yine ünlüler adına doğrudan iletişime geçiliyor.

OLTAYA GELMEYİN

Hayran olduğu kişinin kendisiyle iletişime geçmesinin heyecanıyla "oltaya gelen" Alman vatandaşları, durumun şokuyla dolandırıcıların türlü taleplerini kabul ediyor.

Bugüne kadar dolandırıcılık yaptığı tespit edilen hesaplar arasında; Roland Kaiser, Iris Berben ve Thomas Müller adına açılanlar da yer alıyor.

Dolandırıcılar bu yöntemle, takipçilerinden müstehcen fotoğraf ve video talep edebilirken, genellikle konser ya da maç bileti verme vaadiyle para talebinde de bulunabiliyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT