Almanya'da yaşayan Türk neden oy kullanmadığını anlattı sosyal medyada gündem oldu!

Almanya'da yaşayan Türk neden oy kullanmadığını anlattı sosyal medyada gündem oldu!

Almanya'da yaşayan bir vatandaş, hiç oy kullanmadığını söyleyerek "Oy kullanmaya ne hakkım var. Oy kullanmak istiyorlarsa gelsinler burada yaşasınlar" dedi.

Seçimlerle ilgili sokak röportajında konuşan bir vatandaş oy kullanmadığını ifade ederek "Burada yaşamadığım için... Almanya'da yaşıyorum." dedi.

Muhabirin, "Oy kullanma hakkınız yok mu?" sorusuna vatandaş ise "Kullanmıyorum,  hakkım var mı kullanmaya?" diye yanıtladı.

Muhabir, "Devlet veriyor ama, bu adil olmaz mı?" diye sorunca vatandaş "Neden? Ben senede bir ay geliyorum buraya. Ne hakkım var?" dedi. Muhabirin "Bir kısım da 'Bize bir hak verilmiş' sorusuna vatandaş şu cevabı verdi:

"Gelsinler o zaman? Niye gelmiyorlar? Ben doğru bulmuyorum. Saçmalık benim için. Oy kullanmak istiyorlarsa gelsinler, burada yaşasınlar, burada kullansınlar. Bir de son dönemlerde adresler gelmeye başladı. Mesela Ankara'dan 2 sefer mektup geldi konsoloslukta oy kullanın' diye. Benim adresimi nereden biliyorsunuz? Neden gönderiyorsunuz? Benim hakkım yok, 53 yaşındayım, bir kere oy kullanmadım. Sen varsayalım ki burada çalış, git Almanya'ya oy kullan. Bu nasıl bir şey?"

 

 

HABERE YORUM KAT