Almanya’da umumi tuvaletler artık tehlikeli yerler

Almanya’da umumi tuvaletler artık tehlikeli yerler

Almanya’da umumi tuvaletler giderek daha tehlikeli hale geliyor. Kapılar ve klozet kapakları tahrip ediliyor.

Almanya’da senato adına 278 tuvaletin bakımını yapan Wall şirketi, çalışanlarının rastgele saldırıya uğraması nedeniyle gece vardiyasını iptal etmek zorunda kaldı. Kasıtlı olarak verilen zararlar nedeniyle bu yıl iki milyon Euroluk hasar bekliyor.

Tuvaletler geceleri evsizler ve uyuşturucu bağımlıları arasında her zaman popüler olmuştur. Şirket çalışanları geldiğinden beri, ortadan kayboldular. Bu durum bu yıl dramatik bir şekilde değişti. Artık tuvaletleri terk etmiyorlar ve bunun yerine personeli tehdit ediyorlar.

Wall sözcüsü: “"Meslektaşlarımız şöyle diyor: ‘Korkuyoruz!’ Son 30 yıldır böyle bir şey olmamıştı” diyor.

Bu nedenle, bir hasar ihbarı durumunda bile gece vardiyası artık görevlendirilmiyor.

SORUNLAR 2021’DE BAŞLADI

Sorunlar iki yıl önce, Aralık 2021'de başladı: Hırsızlar giderek artan bir şekilde kapılara zarar veriyor ve ödeme sisteminden nakit para çalıyorlardı. Senato Çevre Dairesi gerçek bir "hırsızlık serisinden" söz ediyor. Sonuç olarak, 100 tuvalet ücretsiz olarak hizmete sunuldu ancak geri kalanı artık sadece nakitsiz yani kartla ödeme şeklinde hizmete sunulacak.

Bu karar henüz verilmedi; şu anda her şey yaygın vandalizm ve Wall çalışanlarına yönelik tehditlerin gölgesinde. Tuvaletlerin nasıl korunabileceğine dair görünürde bir çözüm yok gibi görünüyor.

ARTI49

FOTOĞRAF: Unsplash

HABERE YORUM KAT