Almanya'da uçak seferleri iptal: 24 saat içinde 30 santimetre kar geliyor...

Almanya'da uçak seferleri iptal: 24 saat içinde 30 santimetre kar geliyor...

Almanya'da yağmur ve buz riski yerini kara bırakıyor... 24 içinde 30 santimetreye kadar kar bekleniyor! Frankfurt'ta uçuşlar iptal edildi. Tren seferleri de aksıyor...

Yoğun kar yağışı ve kara buzlanma Almanya'da kısıtlamalara neden oluyor. Alman Hava Durumu Servisi (DWD), çok sayıda yeni kar uyarısında bulunurken, yağmur ve siyah buz riski ise azalıyor. Bununla birlikte Frankfurt Havalimanı'nda çok sayıda uçuş hala iptal edilmiş durumda.

Çarşamba günkü dondurucu yağmurun ardından Alman Meteoroloji Dairesi, bugün yoğun kar yağışı bekliyor. Eifel ve Köln bölgesinden Rothaargebirge ve Thüringen'e kadar insanlar kendilerini "sürekli ve bazen yoğun kar yağışına" hazırlamak zorunda kalacaklar. DWD, 24 saat içinde 30 santimetreye kadar "fırtına benzeri miktarda taze kar" bekliyor ve "önemli trafik engelleri ve kar kırılması riski" konusunda uyarıyor.

GÜNEYE KAYIYOR

Saarland, Baden-Württemberg, Bavyera, Renanya-Palatina, Hessen, Thüringen ve Saksonya eyaletleri ya kısmen ya da tamamen etkileniyor. Meteoroloji uzmanlarına göre, Almanya'nın merkezi ve güneyinde üç ile on santimetre arasında taze kar görülebilir ve bazı yerlerde 15 santimetreye kadar çıkabilir.

Ancak dondurucu yağmur için yapılan fırtına uyarıları iptal edildi. DWD'ye göre, yağış alanı merkezden güneye doğru kayıyor. Dondurucu yağmura bağlı siyah buzlanma riski önemli ölçüde azalıyor. Yağmur giderek kara dönüşecek. DWD ayrıca güney için yağmur yerine daha fazla kar yağacağını duyurdu.

TAMAMEN İPTAL EDİLDİ

Deutsche Bahn, kış mevsiminin bazı uzun mesafeli güzergahlar üzerindeki etkileri konusunda uyarıda bulundu. Stuttgart ile Paris ve Frankfurt ile Paris arasındaki ICE bağlantıları özellikle tren iptallerinden etkileniyor. Kesintiler nedeniyle yolculuklarını erteleyen yolcuların biletleri geçerliliğini koruyor. Buna ek olarak, tren seferleri genel olarak iptal edildi. Hessen'de de bölgesel aksaklıklar yaşandı: Korbach ve Kassel arasındaki RB 4 düzensiz olarak çalışırken, Marburg ve Bad Laasphe arasındaki RB 94 ve Marburg ve Korbach arasındaki güzergahtaki trenler bu sabah tamamen iptal edildi.

Bir sözcüye göre, Hessen'de devam eden buzlanma riski nedeniyle, Frankfurt Havalimanı'nda planlanan yaklaşık 1.000 varış ve kalkıştan 300'ten fazlası sabah saatlerinde iptal edildi.

Dondurucu yağmur Çarşamba günü Almanya'nın en büyük havalimanını felç etmişti. Web sitesinde ayrıca "Yolculardan havalimanına seyahat etmeden önce havayollarının web sitelerinden uçuş durumlarını kontrol etmeleri ve yolculukları için yeterli zaman ayırmaları istenmektedir" denildi. "Eğer uçuşunuz iptal edildiyse lütfen havalimanına gelmeyin" diye de uyarı yapıldı.

Bu arada, bir sözcüye göre Münih Havalimanı'ndaki operasyonlar normale döndü.

ARTI49

HABERE YORUM KAT