Almanya'da Türk hasta ameliyat önlüğüyle taburcu edildi

Almanya'da Türk hasta ameliyat önlüğüyle taburcu edildi

Türkiye'de basın, yatağa bağımlı olan bir Türk kızının Almanya'da ameliyat önlüğüyle taburcu edildiği iddiasıyla sarsıldı.

İddialara göre Almanya'nın Dortmund şehrinde bulunan bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 36 yaşındaki Cansu Şakşak, şuuru kapalı ve konuşamayan bir hastayken, ailesinin haberi olmaksızın yoğun bakım elbisesiyle taburcu edildi.

Anne Leyla Şakşak, olayı şöyle anlattı: "Kapıyı açtılar ve sedyeyi çıkardıklarında ben bir anda şok oldum. Kızım ameliyat önlüğü ile eve getiriliyordu. Sırtı açık, çıplak bir şekilde bırakılmıştı. Benim kızım konuşamıyor, kendini ifade edemiyor. 36 yaşında bir genç kız."

Cansu Şakşak, nadir görülen bir hastalığa sahip ve genetik bir bozukluk nedeniyle beyinde demir birikimi yaşıyor. Bu nedenle yoğun bakımda özel bir tedavi gerekiyor.

Anne Leyla Şakşak, kızını hastaneye valiz dolusu eşya ile getirmişti ancak kendisine hiçbir haber verilmeden ambulansla kızının eve gönderilmesine büyük bir öfkeyle tepki gösterdi. Olayın ardından sağlık sektörünün geldiği noktayı "insanlık ayıbı" olarak tanımladı.

Bu skandalın ardından acılı anne, doktor ve hemşire hakkında suç duyurusunda bulunmayı düşünüyor.

HABERE YORUM KAT
1 Yorum