Almanya'da Türk annenin adalet feryadı

FRANKENTHAL - Almanya'daki bir partide çıkan kavgada eski kız arkadaşının yeni erkek arkadaşının başına şişeyle vurduğu ve sakat kalmasına neden olduğu iddia edilen Bora Çağan adlı Türk genci, 3,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

'Delil yok ama 3,5 sene ceza var'

Şahitlerin tümüyle çelişkili ifadeler verdiklerini ve oğlu hakkında hiçbir somut delil bulunmadığını söyleyen Bora'nın annesi Nesrin Çağan, "Almanya'da hukuk var sanıyordum. Mahkeme inandırıcı tek bir şahit bulamayınca, iş 2 şahidin arasındaki WhatsApp mesajına kaldı. Şahitlere ne diyecekleri daha önceden öğretilmiş. Bu durum da mahkemede ortaya çıktı. Mahkeme tutanaklarında onları topladıklarını ve neler söyleyeceklerini öğrettiklerine dair ifadeler var. Ortada şişe yok, parmak izi yok. Kamera kaydı, şahit yok. Dedikoduyla, varsayımla, 600 kişinin olduğu bir ortamda oğlumu suçlu ilan ettiler. Üstelik oğlumu dışarı çıkaran güvenlik görevlisi, ne bir şişe, ne yerde yatan biri, ne de kan vardı diye ifade vermesine rağmen" dedi. 

'Suçsuz olduğum ortaya çıkacak'

Bora Çağan ise "Bir suçlu lazımdı. 'Senden başka kim yapacak?' diyerek bu suçu benim üzerime yıktılar. Alman vatandaşı olmama rağmen, Türk kökenli olduğum için kaçabileceğimi söyleyerek kimlik belgelerimi bile elimden aldılar. Şimdi bir üst mahkemeye temyize gidiyoruz. Bu ülkede adalet varsa, suçsuz olduğum eninde sonunda ortaya çıkacak. Normalde bir insanın suçlu olduğunu ispatlamaya çalışılır. Maalesef ben suçsuz olduğumu ispatlamaya çalışıyorum. Bu olay yüzünden burslu okurken tıp fakültesini bırakmak zorunda kaldım. Hayatım mahvoldu" şeklinde konuştu.

VİDEOYA YORUM KAT
Benzer Videolar