Almanya'da tüketicilerin yarısı umutsuz

Almanya'da tüketicilerin yarısı umutsuz

Almanya'da yapılan bir ankete göre Almanya'daki yetişkinlerin yüzde 48'i, tüketici olarak durumlarının önümüzdeki on yıl içinde daha da kötüleşeceğini düşünüyor.

Bir ankete göre Alman vatandaşlarının neredeyse yarısı tüketici olarak durumlarının kötüleşeceğinden korkuyor.

Federal Tüketici Kuruluşları Birliği (VZBV) tarafından yaptırılan bir Forsa araştırmasının gösterdiği gibi, yetişkinlerin yüzde 48'i tüketici olarak durumlarının önümüzdeki on yıl içinde daha da kötüleşeceğini düşünüyor.

Forsa, 6 Kasım'dan 8 Kasım'a kadar Federal Tüketici Örgütleri Birliği'nin 1.003 yetişkin temsilcisiyle anket yaptı ve ''Almanya'da bir tüketici olarak durumunuzun önümüzdeki on yıl içinde iyileşmesini, kötüleşmesini veya aynı kalmasını mı bekliyorsunuz?” sordu.

Ankete göre, politikacıların tüketiciler açısından en fazla eyleme geçmesi gereken konuların hangileri olduğu sorulduğunda katılımcıların yüzde 38'i enerji tedariği cevabını verdi. Yüzde 23'ü şu anda en fazla eyleme ihtiyaç duyulan alanın emeklilik ücretleri olduğunu düşünüyor. VZBV yönetim kurulu üyesi Ramona Pop, bunu insanların neredeyse yarısının gelecekle ilgili endişe duyduğuna dair bir alarm sinyali olarak nitelendirdi.

ARTI49
Fotoğraf: Unsplash

HABERE YORUM KAT