Almanya'da tuhaf olay: Lidl'den "ucuz" alışveriş yapınca ceza yedi

Almanya'da tuhaf olay: Lidl'den "ucuz" alışveriş yapınca ceza yedi

Bremen'de yaşayan bir emekli "ucuz" alışveriş yaptığı için cezalandırıldı. Lidl adlı indirimli süpermarketten hiç şüphelenmeden çıkan yaşlı adama kısa bir süre sonra 35 Euro'luk bir park cezası kesildi...

Almanya'da arabayı park etmek, süpermarkete girmek ve ardından dolu alışveriş poşetlerini araca yüklemek pek çok kişi için bir rutindir. Ancak alışılmadık olan, park cezası almanızdır. Bunun nedeni de alışverişin çok ucuz olmasından kaynaklı...

Bremen yaşayan bir emekli "ucuz" alışveriş yaptığı için cezalandırıldı. Weser Kurier gazetesinin haberine göre, Lidl adlı indirimli süpermarketten hiç şüphelenmeden çıkan yaşlı adama kısa bir süre sonra 35 Euro'luk bir ceza kesildi.

39 DAKİKALIK PARKIN CEZASI

Habere göre, yaşlı adam Lidl'den 33.80 Euro'luk alışveriş yapmıştı, ancak şimdi bir de 35 Euro'luk ceza ödemek zorunda kalacak. Yaşlı adam, indirimli otoparkta 39 dakika boyunca park etmişti. Otoparkı denetlemekten sorumlu hizmet sağlayıcısına göre, 33 Euro'luk bir alışveriş için bu süre çok uzundu.

Buna göre, kanıtlanmış alışveriş fişi de belirlenen park süresiyle ilişkili değildi. Çünkü bazı süpermarketler ve indirim marketleri otoparkların denetimini dış şirketlere devretmiş durumda.

Özellikle şehir merkezlerinde sürücüler gereksiz yere park yerlerini uzun süreli park için kullanabiliyorlar.

"SAÇMA"

Söz konusu emekli adam, Lidl'den alışveriş yapmadan önce yakındaki bir spor salonundaydı. Spor salonunun otoparkı, geçilmesi gereken Lidl otoparkının hemen arkasında olduğu için güvenlik kamerası onu kaydetti.

Emekli adam, cezayı kabul etmek istemedi. Bremen tüketici danışma merkezine göre bu durum zaten "saçma".

Özel mülkiyete park etmenin sözleşme kurallarına tabi olduğu doğrudur. Ancak bu kurallar genellikle asgari bir satın alma değeri değil, 90 dakikalık azami bir park süresi içerir.

Şimdi bu sorunun sonucu hala belirsizliğini koruyor.

ARTI49

FOTOĞRAF: unsplash

HABERE YORUM KAT