Almanya'da tren istasyonunda sigara vermeyen Türk vatandaşını dövdüler

Almanya'da tren istasyonunda sigara vermeyen Türk vatandaşını dövdüler

31 yaşındaki Faslı bir adamın ve 18 yaşındaki Cezayirli bir gencin, sigara istedikleri bir Türk vatandaşını birkaç kez yumrukladığı iddia edildi...

Essen Merkez İstasyonu'nda Cuma günü fiziksel bir tartışma yaşandığı söyleniyor. Olaya karışanlardan biri kısa bir süre sonra bir federal polis memurunu yumrukladı.

Saat 10.15 sularında 31 yaşındaki Faslı bir adamın ve 18 yaşındaki Cezayirli bir gencin, bir Türk vatandaşını birkaç kez yumrukladığı iddia ediliyor. 27 yaşındaki Türk vatandaşı yere düştüğünde bile ikisinin de mağdura yumruklarla saldırdığı ifade edildi.

SİGARA VERMEYİNCE...

18 yaşındaki gencin, Türk vatandaşından önce sigara istediği ve adamın bunu reddetmesi üzerine doğrudan saldırdığı belirtildi. Demiryolu çalışanları ise 18 yaşındaki genci yere yatırdı ve onu tuttu. 31 yaşındaki adam kaçtı ancak bölgede yapılan arama sırasında çalılıkların arasında bulundu. Evsiz adamın güvenlik görevlilerine de vurduğu söyleniyor. Yakındaki Essen polis memurları 31 yaşındaki kişiyi federal polis karakoluna götürdü. Kimlik belgelerini vermeyi reddettiği için polis adamın üzerini aradı. Faslı adam bu sırada aniden sol yumruğunu savurdu ve bir memurun çenesine vurdu.

Federal polis memurları adamı yere yatırarak ellerinden ve ayaklarından bağladı. Adam direndi ve kendini kelepçelerden kurtarmaya çalıştı. Aynı zamanda polis memurlarına Fransızca hakaret etti ve onları tehdit etti. Soruşturmalar sonucunda üç savcılığın çeşitli suçlardan (hırsızlık, İkamet Yasası'nın ihlali ve tehlikeli bedensel zarar) nerede olduğunu tespit etmek için adamı aradığı ortaya çıktı.

31 yaşındaki şahıs aynı zamanda izinsiz olarak Almanya'da bulunuyordu.

Federal polis memurları adamı tutukladı ve kolluk kuvvetlerine saldırı ve direnme, hakaret, tehdit, İkamet Yasasını ihlal ve müştereken tehlikeli bedensel zarar verme suçlarından ön işlem başlattı. Daha sonra Essen polisi tarafından gözaltına alındı. Ertesi gün de hakim karşısına çıkarıldı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT