Almanya'da tren istasyonunda bir Türk bavulunu unutunca ortalık karıştı...

Almanya'da tren istasyonunda bir Türk bavulunu unutunca ortalık karıştı...

Almanya'da polis, tren istasyonunda terk edilmiş vaziyetteki valiz için harekete geçti ve bomba tespiti için eğitimli köpekleri devreye sokmak istedi. Bu sırada 56 yaşındaki bir Türk, valizin kendisinin olduğunu söyleyerek "Unuttum" dedi...

Almanya'da "unutkanlığı" 56 yaşındaki bir Türk'e pahalıya mal oldu...

Bir vatandaş, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yer alan Aachen Federal Polis Karakolu görevlilerine başvurdu. Vatandaş, Aachen Merkez İstasyonu'ndaki 6/7 numaralı peronda terk edilmiş bir valiz olduğunu belirtti.

Peronda yapılan birkaç arama ve çevredeki diğer yolculara sorulan sorular başarısız oldu. Bunun üzerine Aachen Müfettişliği başkanı bir patlayıcı tespit köpeği talep etmeye ve 6-9 numaralı peronları temizlemeye karar verdi. Bunun için toplam yaklaşık 20 polis memuru devreye girdi.

BİR TÜRK'ÜN "UNUTTUĞU" ANLAŞILDI!

Operasyon sırasında 56 yaşındaki bir Türk, valizini unuttuğunu bildirdi. Bavul üzerinde yapılan incelemede bavulun kendisine ait olduğu açıkça görüldü. Operasyon toplamda 60 dakikadan sürdü. Bu süre zarfında, polis operasyonu nedeniyle 3 tren toplamda yaklaşık 90 dakika gecikme yaşadı.

Operasyonun masraflarının "unutkan" Türk'ten tahsil edileceği ifade edildi. Faturanın ne kadara mal olacağı belirtilmedi.

Federal Polis, bagajların asla gözetimsiz bırakılmaması gerektiğinin altını bir kez daha çizdi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT