Almanya'da 'Son Nesil'in suç dosyası bir hayli kabarık!

Almanya'da 'Son Nesil'in suç dosyası bir hayli kabarık!

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser Letzte Generation Son Nesil ismiyle bilinen iklim aktivistlerinin işlediği suç sayısını açıkladı

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, protesto yöntemleriyle hem halkın hem de politikacıların tepkisini çeken Son Nesil (Letzte Generation) adlı iklim aktivistlerinin, 2022 yılının başından bu yana 580 suç işlediğini ve 740 kişinin de polis kayıtlarına geçtiğini açıkladı. Faeser, bu suçların çoğunun zor kullanma ve mala zarar verme olduğunu belirtti.

İçişleri Bakanı Faeser, Son Nesil aktivistlerinin yaptıkları eylemleri de eleştirerek, "Aktivistlerin, diğer insanların haklarını ihlal etmesini kabul etmiyoruz. Bu tür davranışların iklim korumasına hiçbir yararı yok, aksine, aktivistler bu şekilde kendi amaçlarına zarar veriyorlar. Birçok yerde polisin müdahale ettiğini ve aktivistlerin mahkemeye çıkarıldığını görüyoruz. Bu doğru bir yaklaşımdır" şeklinde konuştu.

Son olarak, bir iklim aktivistinin geçen perşembe günü Hamburg Üniversitesi'nde gerçekleştirdiği eylem nedeniyle Hamburg İdare Mahkemesi tarafından mala zarar verme suçlamasıyla 400 Euro para cezasına çarptırıldığı belirtildi.

HABERE YORUM KAT