Almanya'da sinema bileti olanları kötü bir sürpriz bekliyor

Almanya'da sinema bileti olanları kötü bir sürpriz bekliyor

Almanya'da grev bu kez de sinemalara sıçradı. Almanya'daki birçok yerde bu akşam ve yarın grev yapılacak. Sinemaya bileti olanlar pek de iyi sonuçlarla karşılaşmayacak.

Birleşik Hizmetler Sendikası Verdi, Almanya'nın merkezindeki Cinestar çalışanlarına uyarı grevine gitmeleri çağrısında bulundu. Grevciler, bu akşamdan yarın Pazar saat 2'ye kadar grev yapacaklar. Bu durum tüm sinemalarda hizmet kısıtlamalarına yol açacak. Grevden Leipzig, Chemnitz, Magdeburg, Erfurt ve Jena'daki sinemalar etkilenecek. Magdeburg'daki Cinemaxx şubesi de grevden etkilenecek.

Cinestar'a göre grev süresince bilet ve atıştırmalık hizmeti sunulamayacak. Bu nedenle tüm film gösterimleri planlandığı gibi gerçekleşecek:

"Misafirlerimiz online bilet almaya devam edebilir ve belirtilen tüm lokasyonlardaki gösterimlere katılabilirler, projeksiyonumuz tamamen otomatiktir."

YETERLİ DEĞİL

Verdi ve Cinestar arasındaki son ücret görüşmeleri 20 Şubat'ta gerçekleşti. Sendikaya göre işverenin teklifi sadece asgari bir iyileştirme ve yeterli değil. O tarihten bu yana Verdi, Almanya genelindeki Cinestar sinemalarında defalarca grev düzenledi. Sendikanın en önemli talepleri, "Hizmet personeli için giriş seviyesi ücreti 14 Euro ve yönetim kademesi için giriş seviyesi ücreti 16,50 Eur olmalıdır" şeklinde.

İşverenler en geç 12 Mart'a kadar sendika ile görüşmelere yeniden başlamak istiyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT