Almanya'da fırtına ve sağanak yağış uyarısı

Almanya'da fırtına ve sağanak yağış uyarısı

Almanya'da Noel tatili arefesine kadar, şiddetli yağışlar ve fırtına bekleniyor.

Almanya'da Noel tatiline sayılı günler kala, tatil arefesine kadar havanın kasvetli olması bekleniyor.

Tatile kadar Berlin ve Brandenburg'da, Zoltan Fırtınası hakim olacak. Meteoroloji uzmanları, bugün itibariyle şiddetli rüzgar ve fırtına bekliyor. Rüzgar hızının, Güney Brandenburg'da saatte 60 kilometreye ulaşabileceği belirtiliyor.

Yine bugün öğleye kadar, Brandenburg ve Berlin genelinde hava rüzgarlı olacak. Öğle saatlerinden itibaren saatte 85 kilometreye varan hızlar görülebilir. Ayrıca öğleden sonra yerel olarak saatte 100 kilometreye varan şiddetli sağanak ve gök gürültülü fırtınalar bekleniyor. Sıcaklıklar 10 santigrat dereceye kadar ılıman kalacaktır.

KAR SAĞANAKLARI BEKLENİYOR

Cuma gecesi de fırtına ihtimaliyle beraber sıcaklıkların 2 santigrat dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor. Fırtınaya, kar yağışının da eklenebileceği belirtiliyor. Gün boyunca Berlin ve Brandenburg'da aralıklı yağmur, karla karışık yağmur veya sulu kar yağışı görülebileceği ifade ediliyor.

Cumartesi gecesi ise sıcaklıklar donma noktasının hemen altına düşecek ve bazı bölgelerde kar sağanakları görülebilecek. Dondurucu yağmur nedeniyle zeminlerde kayganlaşma olabileceği uyarısı yapılıyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT