Almanya'da milyonluk vurgun yapan Gündoğan'ın soygun görüntüleri ortaya çıktı

Almanya'da milyonluk vurgun yapan Gündoğan'ın soygun görüntüleri ortaya çıktı

Almanya'da çalıştığı şirketinden yaklaşık 230 milyon lira çalarak kayıplara karışan Türk kızı Yasemin Gündoğan'ın Çeşme'de tatil yaptığı belirlendi. Her yerde aranan Gündoğan, sırra kadem bastı.

Bremen'de dünyaya gelen ve lisede aşçılık, dondurmacılık eğitimi alan Türk kızı Yasemin Gündoğan bir süre kafelerde dondurmacı olarak çalıştı.

2019 yılında para taşıma şirketi olan Loomis Deutschland'da işe başladı. Merkez Bankası'ndan transfer edilen paraları bankalar için paketlemek ve ATM için para kasetlerini doldurmakla görevliydi.

2 yılın ardından çalışma sistemini tamamen çözen Gündoğan, aynı vardiyada görev yapan güvenlik personeli Henning B. ile yakınlaştı.

2-glhk.webp

İşte 21 Mayıs 2021'de milyonluk vurgunun saat saat detayları:

Gündoğan, Saat 14.00 sıralarında mesaiye başladı. Önce birim şefinden o günkü çalışma süreciyle ilgili bilgi aldı. 15.48 sıralarında para aktarım masasına geçen Gündoğan, diğer günlerden farklı yanına iki konteyner aldı.

ATM kasetlerini dolduran, bankalara aktarılacak para torbalarını paketleyen Gündoğan, 20 milyonluk aktarımı gerçekleştirirken bir taraftan da düzenli olarak diğer konteynere para atmaya başladı.

4-ocrf.webp

Bu durum, kendisine duygusal yakınlık besleyen güvenlik personeli Henning B. tarafından fark edilmedi. Gündoğan 15:48'de başladığı işi 20:40'da sonlandırdı.

20:47'de 2 konteyneri garajdaki para transfer ünitesine taşıdı. Saat 21:00'da Gündoğan, garaja girip, flört ettiği Behrens'e çöpleri atmak için garaj kapısını ve para transfer ünitesinin kapısını açtırdı.

21:15 sıralarında plakası bilinmeyen bir araç şubenin avlusuna girdi. 21:21 sıralarında konteyneri zorla sürükleyerek araca binip kayıplara karıştı.

Yapılan incelemede 8 milyon 196 bin 925 Euro'nun çalındığı tespit edildi.

7-2hbd.webp

ÇEŞME'DE TATİL FOTOĞRAFI

Yasemin Gündoğan'ın paraları Türkiye'ye kaçırdığı, arkadaşı 24 yaşındaki Büşra S. ve onun erkek arkadaşı Yiğit T.'nin de kendisine yardımcı olduğu belirlendi.

8-wlyp.webp

Olay sonrası Türkiye'ye kaçan Yasemin'in Çeşme'de lüks bir villada Büşra S. İle tatil yaptığı fotoğrafa da ulaşıldı. Almanya'ya geri dönen Büşra S. tutuklandı. Yasemin ve Yiğit T. aranıyor.

9-muer.webp

10-fben.webp

12-fvr7.webp

HABERE YORUM KAT