Almanya'da kadınları taciz eden adama karşı koyan göçmene polisten teşekkür

Almanya'da kadınları taciz eden adama karşı koyan göçmene polisten teşekkür

20 yaşındaki Lübnan vatandaşı göçmen, tren istasyonunda yaşanan taciz olayına sessiz kalmayarak tacizciye müdahale etti ve tacize uğrayan kadınları korumaya çalıştı. Olay sonrasında polis, cesur davranışından ötürü gence teşekkür etti.

Almanya'da polis, bir göçmene yaptığı cesur davranışından ötürü teşekkür etti.

Cuma gecesi 1 sularında, 24 yaşındaki bir erkek, Halle/Saale Merkez İstasyonu'nu birbirine kattı. 24 yaşındaki adam, önce 17 yaşındaki Iraklı bir kadını, daha sonra da 26 yaşında bir Alman kadını taciz etti. Peronda dans edip kadınları taciz eden tacizciye karşı kadınlar kendilerini savunmaya çalıştı.

Olay yerinde bulunan 20 yaşındaki Lübnan vatandaşı göçmen bir genç ise yaşanan durumu fark ederek, harekete geçti ve kadınları korumaya çalıştı. Bunun üzerine tacizci, genç çocuğa da saldırarak yüzüne yumruklar attı ve kalkan trene binip kaçtı.

YERE YATIRIP KELEPÇELENDİ

Tren tuvaletinde polisin yakaladığı tacizci, bu kez burada polise karşı agresif davranışlarda bulundu. Polis, tacizciyi ancak yere yatırıp kelepçeledikten sonra sakinleştirebildi. Tacizcinin alkollü olduğu da aktarıldı.

Tacizci; cinsel taciz, saldırı, haneye tecavüz ve kolluk kuvvetlerine mukavemet suçlamalarının yanı sıra zanlı, bir demiryolu şirketi için mevcut taşıma yasağına ek olarak iki yıl süreyle Halle/Saale ana istasyonundan da men edildi.

Öte yandan, Federal Polis, kadınları korumaya çalışan göçmen gence ise davranışından ve cesaretinden ötürü teşekkür etti.

ARTI49

HABERE YORUM KAT