Almanya'da ırkçılık okullara da sıçradı: Öğretmenden göçmen öğrencilere dayak

Almanya'da ırkçılık okullara da sıçradı: Öğretmenden göçmen öğrencilere dayak

Cottbus’taki bir okulda görev yapan öğretmenin, göçmen kökenli öğrencilere şiddette bulunduğuna dair raporlar ortaya çıktı. Polis olayın arkaplanını araştırıyor.

Brendenburg, Cottbus'da bir okulda görev yapan bir öğretmenin, göçmen kökenli öğrencilere şiddet uyguladığına dair iddialar ortaya çıktı. Rundfunk Berlin Brandenburg’un (RBB) raporlarına göre meydana gelen olaylarda, bir öğrenci öğretmen tarafından boynundan yumruklandı ve omurga incinmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Ayrıca öğretmenin ikinci bir öğrenciyi de, öğrencinin ülkesi hakkında sarf ettiği aşağılayıcı sözlere itiraz etmesi üzerine sırtından tekmelediği iddia ediliyor.

Brandenburg Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekliği doğrulanmış olay, polis tarafından da ırkçı bir arka planın olup olmadığı yönünde araştırılıyor.

SALDIRILAR ARTIYOR

2018 tarihli bir raporuna göre, Cottbus’ta mülteciler ve yerel halk arasında bıçaklı saldırılar ve şiddet olayları yaygın bir hal almış durumda. Ayrıca şehirdeki göçmen karşıtlığının yükseldiği ve bu durumun gelecekte daha tehlikeli durumlara yol açabileceği belirtiliyor.

Soruşturmanın devam ettiği bildirildi. Polisin soruşturma hakkında gelecek günlerinde bir açıklama yapması bekleniyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT