Almanya'da insanlık dramı: Yasa dışı konaklama karşılığında para ödemişler

Almanya'da insanlık dramı: Yasa dışı konaklama karşılığında para ödemişler

Almanya'da çok sayıda işçinin, işyerlerinde konaklamanın yasa dışı sayılmasına rağmen, işyeri sahiplerine yüksek kiralar ödeyerek buralarda, insanlık dışı koşullarda kaldıkları ortaya çıktı.

Almanya'da, işçilerin ticari tesislerde yasa dışı olarak konaklamasına karşı, yasa dışı istihdam ve kayıt suçlarıyla mücadele kapsamında adımlar atılmaya devam ediyor.

Asayiş Dairesi, Polis ve İnşaat Müfettişliği'nin ortaklaşa yürüttüğü bir operasyon kapsamında, Ocak ayı sonunda Offenbach bölgesinde toplam 13 bina denetlendi. Bölgedeki Dietzenbach'ta bulunan restoran, işyeri ve mülklerde gerçekleştirilen denetimlerin ardından, belediye en az 50 cezai işlem başlatılmasını bekliyor.

KİRA ÖDÜYORLAR

Görevliler, denetim yaptıkları noktalarda yasa dışı istihdam, kayıt ihlalleri, kilitli acil çıkışlar ve ticari binaların yaşam alanı olarak kullanımına dair çok sayıda tutanak tuttu.

Fazlaca işçinin, yasa dışı kabul edilmesine rağmen işyerlerinde konaklayabilmek için yüksek oranlarda kira ödediği de fark edildi. İşçilerin ayrıca, işyerlerinde insan onuruna aykırı koşullarda, yeterli eşyalara sahip olmadan yaşamaya çalıştıkları da belirtiliyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT