Almanya'da insan kaçakçılığı ile suçlanan Ersin Kilit'ten belediye başkanını zora sokacak açıklama!

Almanya'da insan kaçakçılığı ile suçlanan Ersin Kilit'ten belediye başkanını zora sokacak açıklama!

AK Parti'li bazı belediyeler üzerinden, gri pasaport aracılığıyla Almanya'ya insan kaçırdığı iddia edilen Ersin Kilit, Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'in kendisi hakkında söylediklerini yalanladı.

Kilit, kendisinin Ali Ayrancı ile birlikte Güder'den görüşme talebinde bulunduğu ve 100 kişiyi gri pasaportla yurt dışına çıkarma teklifi yaptığı yönündeki iddiaları reddetti. 

Artı Gerçek'in haberine göre, Kilit, "Sayın Osman Bey dürüstlükten söz ediyorsunuz, bırakın da halk sizin ne kadar dürüst olduğunuza karar versin. Dürüst bir şahsiyet başka insanlara kendi menfaatleri ve siyaseti için çamur atmaz. Gündeme bu iftiralar ile gelmeye çalışmaz. Madem bu kadar dürüstsünüz, dürüstlüğünüzden dolayı 'asla böyle bir işe bulaşmadım' diyorsunuz, peki ben ne zaman sizin yanınıza geldim? Sizin bahsettiğiniz Batalgazi'nin nerede olduğunu bile bilmiyorum. Bahsetiğiniz tarih aralığında (Şubat ve Mart aylarında) ben Almanya'daydım. Almanya'dayken aynı anda nasıl sizin yanınızda olabiliyorum bunu bana ispatlayabilir misiniz" diye sordu. 

Kilit, Güder'in kendisine çamur attığını savundu ve şunları söyledi:

"Ben ispata hazırım. Başkalarına çamur atarak, yalan yanlış beyanlarda bulunarak doğru bir davranışta bulunduğunuzu düşünüyor olabilirisiniz ki, şu an mübarek Ramazan ayı olduğunu hatırlatırım, kul hakına da giriyorsunuz. Avukatım aracılığı ile sizin hakınızda suç duyurusunda bulunacağım. Şahsım ile alakalı gazetede yaptığınız yalan yanlış beyanlar nedeniyle yine aynı gazetede eğer özür dilemez ve bana atığınız iftiraları ıspatlayamazsanız, asla geri adım atmayacağım. Bir belediye başkanı halkına yaptığı hizmet ile gündemde olur, başkalarına iftira atarak değil."

Güder ise, yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada Kilit'i suçlamıştı:

"Bunlar (Ayrancı ve Kilit) 2020 yılının Şubat ve Mart ayı gibi bir tarihte bize de geldi. Bize gelip ‘Almanya’da Hannover Belediyesi ile kardeş belediye yapacağız. Onlar size yardımcı olacak’ dediler. Kardeş belediyecilik kavramını duyunca başlangıçta ‘olabilir’ dedim. Konuyu konuşmaya başlayınca ‘Nasıl olacak bu kardeş belediyecilik?’ diye sordum. Bize cevapları ‘İşte bir dernek var, bu dernekle birlikte bu işi yapacağız’ dediler. Bunun üzerine ‘Neden Battalgazi Belediyesi?’ diye sordum, ‘Çok belediye var, neden biz?’ diye tekrar sordum. Tek cevapları ‘Biz sizi tercih ettik’ oldu.

Biliyorsunuz bizim ‘Hayır Çarşımız’ var. Daha sonra Hayır Çarşısı’na 100 bin TL bağışta bulunmayı teklif ettiler. ‘Oraya yardım yapalım’ dedikleri zaman bütün bunlar beni biraz kuşkulandırdı. ‘Bunlar bula bula neden bizi buldular?’ diye kendi kendime sordum ve açıkçası biraz işkillendim. Çünkü normal şartlarda belediyeden yetkililer Almanya’daki o belediyeye gider, görüşmeler yapılır, işbirliği konuları görüşülür, resmi sıfatla toplantılar yapılır veya onlar gelir. Tekliflere şüphemiz oldu daha sonra bu teklifleri reddettik..."

HABERE YORUM KAT