Almanya’da ilginç uyarı: Tereyağı ambalajlarını çöpe atmayın

Almanya’da ilginç uyarı: Tereyağı ambalajlarını çöpe atmayın

Almanya'da "tereyağı ambalajlarını çöpe atmak yerine doğru bir şekilde imha edin" uyarısı yapıldı.

Almanya'nın en çok okunan haber sitelerinden t-online Tereyağı ambalajlarını çöpe atmanın yanlış olduğunu bildirdi ve imha için alternatif seçeneklere dikkat çekti.

Süpermarketlerde satılan tereyağları özel bir ambalaj içerisinde bulunuyor. Bu ambalajlar genellikle alüminyum, kağıt ya da alüminyum ve plastik gibi farklı malzemelerin kombinasyonuyla üretiliyor. Bu nedenle ambalajların "kağıt geri dönüştürme" kutusuna atılması uygun olmaz.

Tereyağı tüketildikten sonra, ambalajlar sarı torbaya veya sarı çöp kutusuna atılmalıdır. Münih gibi bunların bulunmadığı bölgelerde tereyağı ambalajları için doğru yer plastik atık konteynerleridir.

NE ŞEKİLDE ATILMALI

Tereyağı ambalajlarını doğru bir şekilde imha etmek için ambalajın üzerinde neredeyse hiç tereyağı kalıntısının kalmaması gerekiyor. Uzmanlara göre, ambalajı temizlemek için pratik olarak bir kaşık kullanılmalı.

SARI ÇÖP TORBALARI

Sarı çöp torbaları, dikkatle kullanılması gereken atıkların bertaraf edilmesi için kullanılır. Atık türleri arasında biyolojik tehlike atıkları, bulaşıcı atıklar ve tehlikeli maddeler bulunur.

ARTI49

HABERE YORUM KAT
1 Yorum