Almanya'da iğrenç olay: 20 kişi Ganalı küçük kızlara saldırdı

Almanya'da iğrenç olay: 20 kişi Ganalı küçük kızlara saldırdı

Grevesmühlen'de bir grup gencin Ganalı iki kıza saldırdığı belirtildi. Olay dehşete neden olurken, politikacılar da çok sert şekilde olayı kınadı.

Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde bir grup gencin Ganalı iki kız çocuğuna ırkçı saldırıda bulunduğu iddiası dehşete neden oldu. Polis raporlarına göre Grevesmühlen'de meydana gelen olayda sekiz yaşındaki bir kız çocuğu ve babası hafif şekilde yaralandı. Her ikisi de ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Müfettişlerin ilk bulgularına göre, 8 yaşındaki kız çocuğu ve 10 yaşındaki kız kardeşi dün akşam saat 7.30 sularında yaklaşık 20 genç ve ergenden oluşan bir grup tarafından saldırıya uğradı. Saldırganların küçük kızın yüzünü tekmeledikleri de belirtildi. Polis, çocukların ebeveynleri geldiğinde ırkçı grubun çekinmeden aileyle de tartışmaya girdiklerini söyledi.

"TOPLUMDA IRKÇILIĞA YER YOK"

Mecklenburg-Batı Pomeranya İçişleri Bakanı Christian Pegel, saldırıyı mümkün olan en sert ifadelerle kınadı. SPD'li siyasetçi, "İnsanlara, özellikle de çocuklara ırkçı saiklerle saldıramazsınız. Toplumda ırkçılığa yer yoktur" dedi.

Polis kontrol merkezinden bir sözcü de yaptığı açıklamada, acil servislerin olaydan sonra olaya karışan kişilerin kimliklerini tespit ettiğini söyledi. Bilinen isimler arasında olası şüpheliler de vardı. Müfettişler şimdi konuyu araştırıyor.

Polis olay yerine geldiğinde, gruptan bir kişinin kurbanlar ayrılırken onlara yabancı düşmanı bir tavırla hakaret ettiği söyleniyor. Polis, gruptan sekiz kadar kişinin saldırıya katıldığını söyledi. Şimdi barışı ihlal, ağır bedensel zarar, nefrete teşvik ve hakaret suçlarından soruşturma yürütülüyor. Yetkililer olayla ilgili görgü tanığı arıyor.

"İZİN VERMEMELİYİZ"

SPD'li Mecklenburg-Vorpommern Eyaleti Başbakanı Manuela Schwesig, Grevesmühlen'de iki Ganalı çocuğa karşı yapıldığı iddia edilen ırkçı saldırı karşısında dehşete düştüğünü ifade etti:

"Yaralanan kız çocuğu 8 yaşında, benim kızım kadar küçük. Nefret ve nefret söyleminin toplumumuzu zehirlemesine ve şiddetin çocuklarımızı tehdit etmesine izin vermemeliyiz!"

ARTI49

HABERE YORUM KAT
1 Yorum