Almanya’da her 4 kişiden biri sigarayı bırakmak istiyor

Almanya’da her 4 kişiden biri sigarayı bırakmak istiyor

Almanya’da düzenlenen bir ankete göre Almanların çoğu sigarayı bırakmak istiyor. Yapılan anket sonucu her dört Almandan birinin sigarayı bırakmak istediğini ortaya çıkardı.

Yılbaşında pek çok kişi kendisine önümüzdeki yıl ulaşmak istediği hedefler koyar. Almanya’da yapılan bir anket, Almanların yılbaşı hedefleri arasında sigarayı bırakmak olduğunu ortaya çıkardı. Anket sonucuna göre her dört Almandan biri sigarayı bırakmak istiyor.

Cenuswide tarafından gerçekleştirilen bir ankette, Almanya'da yaklaşık 1000 kişiye 2024 yılı için kararları soruldu. Cenuswide Almanya sözcüsü Markus Lindblad, "Ankete katılanların yarısından fazlası yeni yılda daha sağlıklı beslenmeye öncelik vermek istediklerini söyledi" dedi.

Daha sağlıklı bir beslenme ve daha fazla fiziksel aktiviteye ek olarak, birçok kişi aile ve arkadaşlarıyla daha fazla zaman geçirmek istiyor. Ayrıca pek çok kişi daha sağlıklı bir yaşam tarzı olarak sigara ve alkolü bırakmak istiyor.

Anketin de gösterdiği gibi, her dört kişiden biri sigarayı bırakmak istiyor. Markus Lindblad'ın da belirttiği gibi bu kişilerin büyük bir kısmı Brandenburg'da yaşıyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT