Almanya'da hapishanede film gibi olay: Çatal bıçak takımı ve çarşafla firar etti!

Almanya'da hapishanede film gibi olay: Çatal bıçak takımı ve çarşafla firar etti!

28 yaşındaki bir kişi Bad Reichenhall cezaevinin birinci katındaki hücresinden, çatal bıçak takımı ve kırık bir tuvalet kağıdı tutucusundan aldığı bir kaşık ve bıçakla tuğlalar arasındaki harcı sökerek kaçmayı başardı. Ancak bir gün sonra yakalandı...

Almanya'da Bavyera eyaletinde yer alan Bad Reichenhall cezaevindeki bir mahkum film gibi bir firar gerçekleştirdi. Bad Reichenhall'da bir mahkum çatal bıçak takımı ve yatak çarşaflarıyla kaçtı.

DUVARA TIRMANIP KAÇTI

28 yaşındaki bir kişi Bad Reichenhall cezaevinin birinci katındaki hücresinden, çatal bıçak takımı ve kırık bir tuvalet kağıdı tutucusundan aldığı bir kaşık ve bıçakla tuğlalar arasındaki harcı sökerek kaçmayı başardı. Daha sonra yatak çarşaflarını kullanarak dış duvardaki delikten yaklaşık altı metre yükseklikten aşağıya atladı.

Bavyera Adalet Bakanlığı sözcüsü yaptığı açıklamada, adamın sadece bir gün sonra yeniden yakalandığını söyledi. Sözcü, "Bad Reichenhall Cezaevi'nde ek güvenlik sağlamaya yönelik prosedürler ve güvenlik önlemleri, olayın ardından titizlikle incelenmiş ve temelden gözden geçirilmiştir" dedi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT